tyrejai 2015 8

tyrejai 2015 8
Rugsėjo 25 d. visoje Lietuvoje buvo surengtas tradiciniu tapęs renginys „Tyrėjų naktis“. Renginio metu mokslininkai kvietė visuomenę dalyvauti eksperimentuose, paskaitose, diskusijose ir ekskursijose, susipažinti su intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais. Šiame projekte kasmet dalyvauja ir Šiaulių universiteto mokslininkai, kurių veiklą ir tyrimus iš arčiau pažino keletas šimtų „Tyrėjų nakties“ dalyvių.

Šiaulių universiteto botanikos sodas pakvietė apsilankyti atviroje laboratorijoje ir susipažinti su augalų pasauliu, pažaisti simuliacinį „Išlikimo“ žaidimą, patyrinėti parodos „Perdirbėjai“ eksponatus. Biologija susidomėjusieji turėjo galimybę pasikonsultuoti su Botanikos sodo specialistais jiems rūpimais klausimais.

Technologijos ir gamtos mokslų fakultetas pristatė keletą įdomių interaktyvių veiklų. Optometrijos laboratorijoje buvo galima pasitikrinti regėjimą, polinkį į daltonizmą, patyrinėti, kaip keičiasi vaizdas stebint specialius piešinius per 3D akinius.

Lankytojų netrūko su elektronika susijusioje veikloje „Robotų jutikliai“. Dalyvių dėmesį traukė Išmaniosios mokyklos „3D ir robotikos planetariumas“ bei Robotų akademijos demonstruojamas ypatingas robotas, bendraujantis anglų kalba. Renginio svečiai galėjo patys išmėginti, kaip veikia 3D technologijos ir skeneris, žvilgsniu ir mintimis valdomas kompiuteris, apžiūrėti studentų sukurtus techninius projektus, dalyvauti puslaidininkinio šaldytuvo tyrime.

Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas doc. Nerijus Ramanauskas pasidžiaugė, kad dalyvių apsilankė daugiau nei tikėjosi. Technologijų naujovėmis domėjosi ne tik mokiniai, veiklose apsilankė ir smalsūs garbaus amžiaus miestiečiai.

Norintieji išvysti žvaigždėtą naktinį dangų turėjo šiek tiek nusivilti – dangus tą naktį buvo apniukęs ir nebuvo puikių sąlygų jį stebėti. Tačiau „Tyrėjų nakties“ dalyviai išklausė Universiteto astronomijos observatorijos šeimininko fiziko Vacio Jankaus paskaitą „Žvaigždėtasis Šiaulių dangus“, patyrinėjo žvaigždėlapius, sužinojo daug įdomybių apie teleskopo veikimo principus ir apie kosmosą.

Tyrėjų naktyje dalyvauja per 30 Europos šalių. Šią naktį daugelis mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris, kad pristatytų savo veiklą visuomenei.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Audriaus Paulausko nuotr.
tyrejai 2015 7
tyrejai 2015 7
tyrejai 2015 6
tyrejai 2015 6
tyrejai 2015 5
tyrejai 2015 5
tyrejai 2015 2
tyrejai 2015 2
tyrejai 2015 3
tyrejai 2015 3
tyrejai 2015 1
tyrejai 2015 1
tyrejai 2015 10
tyrejai 2015 10
tyrejai 2015 9
tyrejai 2015 9
   
Grįžti