Šiaulių universiteto dailės galerijoje atidaryta Žiemgalos krašto dailininkų paroda

zem 12

zem 12
Vasario 14 d. Šiaulių universiteto dailės galerijoje atidaryta Žiemgalos krašto dailininkų paroda, kurioje eksponuojama 16-os dailininkų, per 30 metų dalyvavusių Žiemgalos pleneruose, darbai. Lankytojams pristatyti Arvydo Martinaičio, Joanos Gelažytės, Romualdo Čarnos, Inesos Dūdėnaitės, Gražvydos Andrijauskaitės, Juozo Galkaus, Andriaus Makarevičiaus, Gintaro ir Rasos Daukšų, Rimvydo Daužvardžio, Urtės Daužvardytės, Vytenio Rimkaus, Raimondo Trušio, Janinos Budrienės, Romualdo Pučeko, Sigito Laurinavičiaus, Vitolio Trušio tapybos darbai.

zem 9

zem 9
„Iki šiol vienintelį kartą Žiemgalos krašto dailininkų paroda Šiaulių universiteto dailės galerijoje buvo surengta 2013 m.. Vienas iš Žiemgalos plenero dailininkų grupės įkūrėjų ir ilgamečiu jos koordinatoriumi buvo šviesaus atminimo Šiaulių universiteto profesorius, Šiaulių miesto garbės pilietis, tapytojas monumentalistas profesorius Vitolis Trušys. Nuo 1989-ųjų iki dabar Žiemgalos dailininkų grupės rengiamuose pleneruose ar parodose nuolat ar bent jau epizodiškai dalyvavo daugiau kaip 50 dailininkų. Taip jau susiklostė, kad grupės parodos vykdavo ten, kur ir plenerai – išskirtinai Žiemgaloje – Pakruojo, Pasvalio bei Joniškio rajonuose ir tik po vieną buvo surengta Rygoje (2006 m.), Panevėžyje (2009 m.), Vilniuje (2010 m.), Kaune, Šiauliuose ir Dusetose (visos 2013 m.). Dar keletas parodų, inspiruotų šios grupės veiklos, tik jau mažesnėmis Žiemgalos dailininkų grupelėmis po 3-4 dalyvius, buvo surengta tiek Latvijoje – Aucėje (2005 m.), Jelgavoje (2005 m.), Zalienekuose, Jelgavos raj. (2006 m.), tiek Lietuvoje – Ukmergėje (2011 m. ir 2012 m.), Alytuje (2012 m.), Palangoje (2014 m.)“, – sako Žiemgalos dailininkų plenero koordinatorius Sigitas Laurinavičius.

zem 5
zem 5
zem 6
zem 6
zem 4
zem 4

Parodos, skirtos Žiemgalos plenero 30-mečiui, atidarymo metu buvo prisiminta, jog Žiemgalos krašto dailininkų grupės kūrybinės veiklos pradžia laikomi 1989-ieji metai. Prasidėję Pakruojyje, tuometinio ligoninės vyr. gydytojo Rimo Armono paskatinti ir keletą metų globojami, dviejų bičiulių dailininkų Romualdo Čarnos ir Vitolio Trušio suburti dailininkų plenerai tapo kažkuo daugiau, nei vien tik trumpalaike kūrybine praktika gamtoje. Nors R. Armono ir V. Trušio tarp gyvųjų jau nebėra, tačiau kraštiečius sutelkiančių kasmetinių dailės plenerų tradicija tebesitęsia iki šiol.

Atidarymo metu apie parodą kalbėjo Šiaulių universiteto dailės galerijos direktorius Kornelijus Užuotas, Žiemgalos plenero koordinatorius Sigitas Laurinavičius, filosofas Jurgis Dieliautas, menotyrininkas prof. Vytenis Rimkus, Žiemgalos draugijos viceprezidentas Jonas Nekrašius ir kt.

zem 8
zem 8
zem 1
zem 1
zem 10
zem 10

Paroda Šiaulių universiteto dailės galerijoje veiks iki kovo 6 d.

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotraukose: parodos atidarymo akimirkos
Grįžti