Renginyje „Po Tėvynės vėliava“ prasmingai paminėta Valstybės atkūrimo diena

lauz 7

lauz 7
Vasario 16-ąją, pažymint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, Šiaulių universiteto botanikos sode vyko gražus ir prasmingas renginys – skautiškas laužas „Po Tėvynės vėliava“, kuriame apsilankė per 600 žmonių.

lauz 6

lauz 6
Šventės iniciatorius ir organizatorius – Žemaitijos skautų organizacijos Šiaulių skyrius kartu su Šiaulių universiteto botanikos sodu kartu su partneriais – KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariais ir „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodybos darbuotojais pasirūpino, kad programa būtų įdomi, naudinga ir linksma. Šventės dalyvių laukė skautiškas laužas ir skautiška duonelė, tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai, viktorina „Pažink Lietuvą“, orientacinis žaidimas „Atrask Lietuvą“, skautiškos dirbtuvėlės, KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių parengta estafetė, ginkluotės apžiūra-demonstracija. Renginio dalyviai taip pat galėjo paragauti karštos žolelių, užaugintų Šiaulių universiteto botanikos sode, arbatos, „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje keptos duonos.

lauz 5

lauz 5
Didelio lankytojų populiarumo sulaukė skautiškos dirbtuvėlės, kur buvo mokoma nusipinti trispalvę apyrankę, pasigaminti skautišką vėliavėlę ar padėkliuką arbatai su Lietuvos valstybės simbolika. Daug renginio dalyvių dalyvavo viktorinoje „Pažink Lietuvą“, imitaciniame žaidime „Atrask Lietuvą“, kurio užduotis buvo surasti Botanikos sode raides, iš kurių turėjo susidėlioti žodžiai „Didvyrių žemė“.

lauz 4

lauz 4
Jaunųjų dalyvių dėmesį patraukė KASP Prisikėlimo apygardos 6-oios rinktinės suorganizuota ginkluotės demonstracija ir kariška estafetė. Vaikai galėjo užsidėti Lietuvos kariuomenės istorinį šalmą, karišką liemenę, kuprinę ir dalyvauti kariškių parengtoje linksmoje estafetėje.

lauz 1

lauz 1
Žemaitijos skautų organizacijos Šiaulių Šv. Jurgio skautų draugovės draugininkas Giedrius Girdvainis po renginio džiaugėsi, jog renginys labai sudomino visuomenę, nes jame apsilankė per 650 žmonių. „Visi atėjusieji į renginį gavo lapelį, kuriame buvo nurodytos veiklos, kurias buvome paruošę. Renginio dalyviams buvo pasiūlyta labai daug įvairiausių pramogų, užduočių, viktorinų, estafečių. Prie laužo visi buvo pavaišinti Botanikos sodo žolelių arbata, lauz 3
lauz 3
Žaliūkių malūno sodybos darbuotojų iškepta duona. Beje, buvo galima skautiškos duonelės pamėginti išsikepti ir patiems. Žodžiu, galime teigti, jog renginys pasisekė ir, manome, buvo įdomus jo dalyviams. Smagu, kad renginyje dalyvavo skautai ne tik iš Šiaulių miesto, bet ir iš kitų vietovių – Vilniaus, Akmenės, Ventos ir kt. Renginyje aktyviai dalyvavo ir užsienio šalių studentai, šį semestrą studijuojantys Šiaulių universitete.

Žemaitijos skautų organizacija yra išsikėlusi tikslą – rengti kuo daugiau renginių visuomenei, todėl ir gimė šis renginys, kuris šiemet vyko jau antrą kartą. Su skautų organizacijos veikla žmonės galėjo susipažinti per konkrečią praktinę veiklą, kuri yra jaunimui yra patraukli ir įdomi. Džiaugiamės visais partneriais ir rėmėjais, padėjusiais surengti šventę ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną“, – sako renginio organizatorius G. Girdvainis.

Artimiausias Žemaitijos skautų organizacijos Šiaulių Šv. Jurgio skautų renginys – šeimų žygis po Kurtuvėnų regioninį parką.

Zenonas Ripinskis
G. Girdvainio nuotr.

 

 

 

Grįžti