Kandidatų į miesto savivaldą debatuose – diskusija, ar Šiauliai liks pramonės ir universitetinis miestas

deb 12

deb 12
Vasario 20 d. Šiaulių pramonininkų asociacija kartu su Šiaulių universitetu visuomenę pakvietė į diskusiją-debatus su į Šiaulių miesto tarybą kandidatuojančių komandų lyderiais – kandidatais į merus ir jų bendražygiais. Diskusijos tema – „Šiauliai – pramonės ir universitetinis miestas? 2019–2022 m. perspektyva“.

Diskusijos moderatorė Šiaulių universiteto lektorė Vilma Tubutienė kvietė kandidatus į merus ir miesto tarybą padiskutuoti, kokį miestą ir jo perspektyvą mato kandidatai po 2019 m. savivaldos rinkimų, koks jų požiūris į miesto ekonomikos, verslo, socialinio, kultūrinio gyvenimo problemas, švietimą, aukštąjį mokslą mieste.

deb 14

deb 14
Susirinkusiems prisistatė ir į klausimus atsakinėjo Artūras Visockas (Šiaulių miesto meras, Visuomeninis rinkimų komitetas „Artūro Visocko sąrašas „Dirbame miestui“ atstovas), Jonas Bartkus (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų atstovas), Laisvūnas Neimanas (Lietuvos centro partijos atstovas), Vida Pociuvienė (Visuomeninio rinkimų komiteto „ŠNVOK – čia ir dabar!“ atstovė), Gintautas Sitnikas (laikinasis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas), Aurimas Žvinys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas), Danguolė Martinkienė (Darbo partijos atstovė), Andrius Mazuronis (Visuomeninis rinkimų komitetas „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius“ atstovas), Vaidas Bacys (Lietuvos liberalų sąjūdis).

Šiaulių universiteto laikinai einanti mokslo ir meno prorektoriaus pareigas prof. dr. Diana Cibulskienė pažymėjo, jog pilna bibliotekos konferencijų salė rodo, jog ši diskusija yra labai svarbi ir aktuali visiems. „Mums rūpi, kaip toliau gyvensime. Aišku, ne viskas priklausys nuo miesto mero, todėl svarbu, kokia bus jo komanda. Bendradarbiavimas tarp mokslo, savivaldos ir verslo yra labai svarbus, todėl bendras darbas yra labai reikšmingas. Mums, aukštojo universitetinio mokslo atstovams, yra labai svarbu žinoti, kokia miesto vizija, koks jis bus ateityje, kokia yra bendradarbiavimo skatinimo ir aktyvinimo galimybė“, – diskusijos pradžioje sakė prof. D. Cibulskienė.

deb 8

deb 8

„Šiauliai yra miestas, atsakingas už visą Šiaurės Lietuvą. Kalbant apie aukštąjį mokslą reikėtų pasakyti, jog Lietuvos žemėlapyje dauguma mokslo švieselių yra ties Vilniumi ir Kaunu, o Šiaurės Lietuvoje jų labai nedaug, todėl būtina, kad aukštasis ir aukštasis universitetinis mokslas Šiaurės Lietuvoje išliktų. Turime strategiškai mąstyti dvidešimt metų į priekį visose srityse, įskaitant ir švietimo“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

deb 5

deb 5
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Gintautas Sitnikas pažymėjo, jog Šiaulių ekonomikai ir verslui reikalingi aukštesnę pridėtinę vertę sukuriančių žmonių, todėl čia būtinai reikalingas universitetas. „Gaila, kad Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto dalimi, todėl akivaizdu, jog pramonei reikalingų specialistų čia bus rengiama mažiau“, – apgailestavo G. Sitnikas.

Kitokią nuomonę išreiškė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Jonas Bartkus J. Bartkus: „Pats esu baigęs Vilniaus universitetą, todėl džiaugiuosi, jog šis universitetas ateina į mano miestą“.

„Šiaulių mieste turi būti sudarytos sąlygos kurti. Savivaldybės funkcija – ne sakyti, ką ir kaip žmonės turėtų daryti, o sudaryti sąlygas jiems veikti ir kurti“, – kalbėjo Visuomeninio rinkimų komiteto „Valerijaus Simulik judėjimo „Už Šiaulius“ atstovas Andrius Mazuronis.

deb 7

deb 7
Lietuvos liberalų partijos atstovas Vaidas Bacys mano, jog Šiauliai turi tapti tikru regiono centru, telkiančiu regioną. „Tai turi būti įtraukus miestas, pripažįstantis kiekvieną skirtingo socialinio sluoksnio žmogų, turintis kuo daugiau tiesioginės demokratijos apraiškų, ir miestas, turintis kryptingas strategijas. Tik tai padės išlikti stipriu Lietuvos miestu“, – kalbėjo V. Bacys.

„Pirmiausia norėtųsi stabiliai ir be didelių rietenų dirbančios Šiaulių miesto tarybos. Kai atsiras stabilumas, atsiras ir pasitikėjimas, saugumas. Tik tuomet verslas čia galės kurtis, o žmonės gerai jaustis. Manome, jog investicijas į miestą padėtų pritraukti tos srities profesionalai, kuriems atlygis turėtų būti mokamas už padarytą darbą“, – mano Darbo partijos atstovė D. Martinkienė.

deb 2

deb 2
Lietuvos centro partijos atstovas L. Neimanas pažymėjo, jog labai blogai, jog Šiaulių miesto savivaldybė neturi vyriausiojo architekto, neturi investicijų valdymo ir viešųjų pirkimų skyrių. Pasak L. Neimano, tai labai apsunkina miesto vystymąsi, investicijų pritraukimą ir neleidžia atlikti projektavimo bei projektų vykdymo darbus.

deb 9

deb 9
Diskusiją stebėję žmonės pateikė nemažai klausimų, susijusių su įvairiais miesto gyvenimo ir vystymosi aspektais. Klausytojų buvo pastebėta, jog į Šiaulių kolegiją ir Šiaulių universitetą jau keli metai nebuvo priimta nei vieno studento į inžinerines ir technologines studijų programas. Keltas konkretus klausimas, ką kandidatai į miesto merus ir į miesto taryba šiuo klausimu rengiasi daryti. Taip pat buvo pažymėta, jog Šiaulių universitetą prijungus prie Vilniaus universiteto, čia liks tik keletą mokytojus rengiančių studijų programų ir apie 200 studijuojančių studentų, todėl kitų, užsienio investicijų pritraukimui reikalingų specialistų, čia nebus rengiama.

deb 4

deb 4
„Situacija yra žinoma ir ji yra skaudi. Vien savivaldos pastangų čia neužtenka, nes šiame procese dalyvauja ir pats universitetas, ir jo steigėjas LR Seimas. Mūsų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, programoje yra numatyta dėti visas pastangas, kad technologinių mokslų studijos į Šiaulius būtų gražintos. Šią problemą turime spręsti kartu su pramonininkais, švietimo vadovais ir pačiu universitetu“, – teigė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas A. Žvinys. Jam replikavo L. Neimanas, pažymėjęs, jog dėl Šiaulių universiteto savarankiškumo nebuvo pakankamai pakovota. „Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto klausimas LR Seime bus svarstomas šį pavasarį, o realus susijungimas numatomas nuo šių metų liepos 1 d. Taigi lieka laukti galutinio Seimo sprendimo. Kreipkitės į Seimą ir jame dirbančius Šiauliuose rinktus Seimo narius, kreipkitės į Regiono plėtros tarybą, kurioje, beje, nė karto nebuvo svarstytas universiteto tolesnės raidos klausimas, į pramonininkus ir derėkitės dėl tam tikrų studijų programų vykdymo Šiauliuose. Viskas yra dar pakeičiama“, – replikavo L. Neimanas.

„Švietimas ne vien pramonininkams tarnauja. Jeigu pamiršime humanitarinius mokslus, menus, mes, kaip miestas, prarasime labai daug. Investicija į mokytojus – tai ilgalaikis tikslas“, – sakė V. Bacys.

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotraukose: renginio akimirkos.
Grįžti