Lietuvos ir Latvijos mokiniai pristatė matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektinius darbus

dauk 3

dauk 3
Kovo 1 d. Šiaulių universitete įvyko tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“, kurios rengėjai – Šiaulių universitetas, Šiaulių Simono Daukanto gimnazija ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras. 19-ą kartą surengtoje konferencijoje pranešimus pristatė 150 6–12 klasių mokinių iš Lietuvos ir Latvijos mokyklų.

Konferencija prasidėjo plenariniu posėdžiu, o vėliau darbas vyko trijose sekcijose. Konferencijoje buvo pristatyti ir šeši stendiniai pranešimai. Mokinių pranešimų pristatymus išklausė ir vertino Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto mokslininkai – doc. dr. Gražvydas Felinskas, doc. dr. Virginija Garbaliauskienė, prof. dr. Renata Macaitienė ir doc. dr. Asta Slotkienė.

Dauk 1

Dauk 1

Konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto laikinoji vadovė dr. Lina Garšvienė ir Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas.

dauk 4

dauk 4
Plenarinio posėdžio metu labai įdomius pranešimus pristatė Vilniaus Antakalnio gimnazijos mokiniai Erikas Cicėnas ir Marius Česonis („Kaip įsiminti greitosios daugybos formules?“), Rygos ISMA universiteto vidurinės mokyklos mokiniai Beata Pikelė ir Dmitrijus Šamšinas („Apvalus trikampis. Ar tai įmanoma?“), Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos atstovės Greta Kvičiūtė ir Sotera Babrauskytė („STEAM: Matematika kasdienybėje“), Plungės rajono Kulių gimnazijos mokiniai Henrika Norkeliūnaitė, Livija Šiaudvirtaitė, Žilvinas Stasiulis („Lietuvos miestelių herbai per matematikos prizmę“), Rygos vidurinės mokyklos Nr. 51 mokinys Danielius Turanskis („Pasirinkimo psichologija, pagrįsta matematine statistika“) ir kt.

dauk 2

dauk 2
Šiaulių S. Daukanto gimnazijos matematikos ir ekonomikos mokytoja ir konferencijos organizacinio komiteto narė Danguolė Kerienė džiaugėsi, kad kasmet dalyvių skaičius nemažėja ir įdomių pranešėjų sulaukiama iš įvairiausių regionų. D. Kerienė: „Gimnazijoje dirbu jau dvidešimt metų ir jau devyniolikti metai dalyvauju šios konferencijos organizacinio komiteto darbe. Kiekvienais metais į ją atvyksta vis naujų dalyvių. Labai smagu, kad konferencijoje kasmet aktyviai dalyvauja ir Latvijos atstovai – mokiniai ir net universitetų studentai. Lietuvos dalyvių geografija taip pat labai plati, nes atvyksta pranešėjų ne tik iš Šiaulių ir Šiaulių rajono mokyklų, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Jurbarko ir kitų vietovių. Labai džiaugiamės, kad konferencijos partneriu kasmet būna Šiaulių universitetas, kurio aplinka labai motyvuoja mokinius. Mūsų tradicinės konferencijos tikslas – skatinti ir motyvuoti mokinius domėtis matematika ir ją studijuoti. Žinoma, matematika šiandieniniame pasaulyje yra įsiskverbusi į daugelį sričių – informatiką, ekonomiką, technologijas, todėl ji yra svarbi kiekvienam mokiniui. Tuo ji tampa dar labiau reikalinga“.

dauk 5

dauk 5
„Šios konferencijos idėja kilo mūsų gimnazijos mokytojams prieš devyniolika metų. Ji reikšminga tuo, jog mokiniai, rengdami konferencijai pranešimus, praplečia savo akiratį, papildomai gilinasi į vieną ar kitą sritį, o mokytojai joje turi galimybę pasisemti patirties, susipažinti su kitų mokyklų pedagogais bei jų auklėtinių darbais. Aišku, džiaugiamės, kad prasiplėtė bendradarbiavimas su Šiaulių universitetu, su kuriuo bendradarbiaujame jau ne vienerius metus. Mūsų gimnazija jau yra žinoma visoje Lietuvoje ir net už jos ribų. Žinoma, ne visi mokiniai gali ir nori rengti pranešimus, papildomai padirbėti, tačiau tie, kurie nori, kurie yra motyvuoti, pasiekia gerų rezultatų ir, padedami mokytojų, parengia puikių pranešimų. Norėčiau to aktyvumo palinkėti visiems mokiniams, nes dalyvaujant tokios konferencijose įgyjama daugiau įvairių kompetencijų, kurių gyvenime tikrai prireiks“ – sako S. Daukanto mokyklos direktorius V. Kantauskas.

Konferenciją parėmė ne tik Šiaulių universitetas, bet ir UAB „Sanitex“, UAB „Mantinga“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, Šiaulių S. Daukanto gimnazija.

dauk 8
dauk 8
dauk 9
dauk 9
dauk 10
dauk 10
 Mat 2019 03 01 12
Mat 2019 03 01 12
 Mat 2019 03 01 14
Mat 2019 03 01 14
 Mat 2019 03 01 2
Mat 2019 03 01 2
 Mat 2019 03 01 15
Mat 2019 03 01 15
 Mat 2019 03 01 11
Mat 2019 03 01 11
 Mat 2019 03 01 3
Mat 2019 03 01 3
 Zenonas Ripinskis
Zenono Ripinskio ir Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti