Užgavėnių šventė universiteto bibliotekoje pranašavo greitą pavasarį

u7

u7
Kovo 5 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje nuaidėjo tradicinis renginys – Užgavėnės. Užgavėnių šventės tradicija Šiaulių universiteto bibliotekoje neužmirštama jau gerą dešimtmetį. Ir šiemet į šventę buvo pakviesta universiteto bendruomenė. Kiekvienais metais joje mielai dalyvauja ir užsienio šalių studentai, studijuojantys Šiaulių universitete bei jų mentoriai. Kiekvienais metais tęsiama tradicija visus pavaišinti bibliotekos direktorės iškeptais blynais.

u4

u4
Šiaulių profesinio rengimo centro kapelija „Morės išlydėtuvės“ ir jos vadovė Ilona, linksminusi visus šventės dalyvius, nuo pat šventės pradžios visus įtraukė į nuotaikingą tradicinių žaidimų, šokių, dainų ir atrakcionų sūkurį. „Mes šiandien keliaujame po Šiaulių miesto ugdymo institucijas ir dovanojame šventę. Kartais sakoma, kad jaunimas nesidomi tradicine kultūra, tačiau mūsų studentai labai mėgsta rengti įvairias šventes, domisi liaudiškais papročiais, žaidimais, dainomis ir šokiais. Šiandien su savo triukšminga muzika, dainomis ir šokiais, manome, kad žiemą išvarėme ir netruks ateiti tikras pavasaris. Juk to visi ir laukiame“, – sakė kapelijos „Morės išlydėtuvės“ organizatorė ir vadovė Ilona.

u6

u6
Po šventės pakalbinti užsienio šalių studentai buvo puikiai nusiteikę ir džiaugėsi gera proga susipažinti su lietuviškomis tradicijomis. „Tai puiki šventė! Buvo labai smagu ir įdomu! Pas mus tokios šventės nėra, bet mes kovo 22 d. visada švenčiame kazachų naujųjų metų šventę“, – įspūdžiais dalijosi studentė iš Kazachijos Inkara. Tos pačios nuomonės buvo iš Deividas, studentas iš Ganos. „Labai smagu. Įdomu pažinti jūsų šalies tradicijas. Kadangi Ganoje nebūna žiemos, tai tokios tradicijos neturime. Mūsų šalyje yra daug įvairių tradicinių švenčių, kurios švenčiamos įvairiuose šalies regionuose, bet jų metu diaugiausia garbinamas derlius“, – sake Deividas

u14

u14
Užgavėnių šventės sukūryje atsidūrusios universiteto darbuotojos Kristina ir Asta mano, kad ši šventė, kuri kasmet švenčiama mūsų bibliotekoje, yra pati nuostabiausia universitete.

u12

u12
Užgavėnių šventėje dalyvavo ir Šiaulių universiteto laikinasis rektorius prof. Darius Šiaučiūnas. Paklaustas, ar keps Užgavėnių blynus, rektorius prisipažino, kad tikrai rengiasi kepti. Pasak rektoriaus, Užgavėnių dieną, kad greičiau ateitų tikrasis pavasaris, iš tiesų reikia gerai pasilinksminti.

Emilė, specialiosios pedagogikos studijų programos antrakursė, skanaudama bibliotekos darbuotojų iškeptus blynus, sakė, kad Užgavėnių tradicija ją lydi nuo pat vaikystės. „Šiandien buvo linksma ir smagu. Renginys buvo puikiai surengtas. Jis patiko ir mūsų globojamiems užsienio šalių studentams. Taigi įspūdžių buvo visiems su kaupu. Belieka laukti tikrojo pavasario“, – sakė Emilė.

Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti