Kiekvienam studentui, ypač pirmakursiui, atvykusiam studijuoti į kitą miestą, iškyla klausimas: kur gyventi – bute ar bendrabutyje? Abu variantai siūlo savus gyvenimo ypatumus ir iššūkius, tačiau vienaip ar kitaip – teks gyventi savarankiškai. Didelis ŠU bendrabučių privalumas yra tas, kad bendrabučiai įsikūrę netoli mokomųjų korpusų ir miesto centrinėje dalyje. Taip pat atvykstantiems iš kitų miestų aktualu, kad šalia yra geležinkelio ir autobusų stotys.

Adresas

Šiaulių universitetas turi 4 bendrabučius. Studentai šiuo metu apgyvendinami:

II bendrabutis (P. Višinskio g. 15A), tel. (8 41) 393 024, 393 025;

IV bendrabutis (Dubijos g. 1B), tel. (8 41) 393 028, 393 029.

Visi bendrabučiai yra naujo plano. Juose du kambariai (dvivietis ir trivietis) sujungti į vieną bloką, kuriame įrengti tualetas ir prausykla. Virtuvės ir dušai yra bendri. II bendrabutis yra pritaikytas gyventi žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių. Šiame bendrabutyje yra 5 kambariai, kuriuose gali gyventi judėjimo negalią turintys studentai. Nedarbingiems bendrabučio gyventojams studentams, turintiems 0-25 proc. darbingumo lygį, ir jiems padedantiems ar slaugantiems asmenims leidžiama gyventi triviečiuose kambariuose. Norint gyventi su slaugančiu asmeniu, būtina pateikti dokumentą, kuriame būtų įrašas apie slaugos ar kito žmogaus pagalbos reikalingumą. Nedarbingiems bendrabučio gyventojams studentams, turintiems 0-25 proc. darbingumo lygį ir galintiems save apsitarnauti, taip pat iš dalies darbingiems gyventojams studentams, turintiems 30-50 proc. darbingumo lygį, suteikiama galimybė apsigyventi dviviečiuose kambariuose.

Apgyvendinimo kainos

Studentai gali rinktis kambarius pagal savo poreikius ir finansines galimybes. Vieta triviečiame kambaryje kainuoja 37 Eur, o dviviečiame – 42 Eur. Mėgstantys privatumą ir pageidaujantys gyventi patogiau gali gyventi vieni dviviečiame kambaryje (mokestis už visą kambarį 61 Eur) arba vieni triviečiame kambaryje (mokestis už visą kambarį 73 Eur). Taip pat galima dviese gyventi triviečiame kambaryje, kiekvienam mokant už kambarį po 54 Eur. Į nurodytas kainas įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai (šildymas, elektra, karštas ir šaltas vanduo, dujos ir komunalinių atliekų tvarkymas ir išvežimas).

Būsimieji Šiaulių universiteto pirmakursiai, norintys apsigyventi bendrabutyje, savo prašymą skirti vietą bendrabutyje turėtų užpildyti Priėmimo komisijoje pasirašydami studijų sutartį.  

Ištęstinių studijų studentams kaina bendrabutyje >> 

Dėl apgyvendinimo sesijų metu kreiptis į II bendrabučio komendantę tel. (8 41) 393 024 ir IV bendrabučio komendantę tel. (8 41) 393 028.

Studentai, norintys gyventi su konkrečiu asmeniu ar konkrečiame bendrabutyje, kambaryje, rašydami prašymą Priėmimo komisijoje turi nurodyti studento, su kuriuo nori kartu gyventi, vardą, pavardę, fakultetą, bendrabučio ir kambario numerį. Esant galimybei, Jūsų prašymas bus patenkintas. Jeigu turite negalią, pridėkite tai patvirtinančius dokumentus.

Informacija apie paskirtas vietas pirmakursiams nuo rugpjūčio 16 d. skelbiama:
ŠU tinklalapyje www.su.lt

Išsamesnė informacija teikiama:
Šiaulių universiteto Infrastruktūros valdymo tarnyboje,
Vilniaus g. 88, Šiauliai
Tel. (8 41) 595 700
El. p. ivt@su.lt. 

Darbo laikas:
I–IV 8.00–17.00 val.,
V 8.00–15.45 val.

KITŲ ŠU STUDIJUOJANČIŲ ASMENŲ APGYVENDINIMAS 
Bendrabutyje norintys apsigyventi studentai, nenuosekliųjų studijų klausytojai (taip pat ir ištęstinių studijų studentai, norintys apsigyventi sesijos metu) gali kreiptis į bendrabučių komendantus, kurie pasiūlo tuo metu laisvą vietą bendrabutyje. Jums reikės:
▪ užpildyti prašymą vietai bendrabutyje gauti;
▪ pasirašyti apgyvendinimo bendrabutyje sutartį;
▪ sumokėti nustatytą mokestį iki faktinio apsigyvenimo bendrabutyje.

APGYVENDINIMO BENDRABUTYJE TVARKA
Studentus bendrabutyje apgyvendina bendrabučio komendantas.

Asmenys bendrabutyje turi apsigyventi:
▪ I kurso bakalauro studijų studentai – iki rugsėjo 3 dienos;
▪ visi kiti – per 5 darbo dienas nuo jo paskyrimo arba pranešti savo atvykimo datą bendrabučio komendantui ir sumokėti nustatytą mokestį.
Priešingu atveju asmenys netenka teisės į jiems paskirtą gyvenamąją vietą.

Apsigyvendamas bendrabutyje asmuo privalo susipažinti su Bendrabučio vidaus tvarkos taisyklėmis, bendrabučių nuostatais ir įsipareigoti jų laikytis. 

 

Atvykus į bendrabutį, reikia pateikti:
▪ asmens dokumentą;
▪ sumokėtos išankstinės įmokos kvitą.

Bendrabutyje apsigyvenantis asmuo įgyja:
▪ gyvenamosios vietos kambario raktą;
▪ individualaus naudojimo inventorių (stalą, lovą, kėdę, spintą) ir inventorių pagal kambario pasą.

Bendrabučio gyventojas turėtų pasirūpinti:
▪ patalyne (pagalvė, antklodė);
▪ virtuvės reikmenimis (puodelis, lėkštė, dubenėlis, stalo įrankiai, puodas, keptuvė, virdulys);
▪ šaldytuvu (pagal poreikį);
▪ kitais asmeniniais daiktais ir inventoriumi.

INTERNETO UŽSISAKYMAS

Būtina užpildyti sutartį ir registracijos blanką, kuriuos bendrabučio gyventojas gaus ŠU studentų atstovybės biure (II bendrabutis, P. Višinskio g. 15A, tel. (8 41) 393 019). Gyventojas turėtų žinoti savo kompiuterio Ethernet Local Area Connection Physical Address (mac adresą). Būtina užpildyti sutartį ir registracijos blanką (2 egzemplioriais) ir atnešti į ŠUSA biurą.

PERSIKĖLIMAS Į KITĄ VIETĄ BENDRABUTYJE, PAPILDOMOS VIETOS REZERVAVIMAS
Bendrabučio gyventojai, norėdami persikelti į kitą bendrabutį, kambarį ar norėdami papildomai rezervuoti vietą kambaryje, turi kreiptis į Bendrabučio komendantą, užpildyti prašymą ir pasirašyti sutarties pakeitimą.
Perkėlimai, bendrabučio gyventojams keičiant bendrabutį ar kambarį, atliekami likus dviems dienoms iki mėnesio pabaigos arba pirmomis kito mėnesio dienomis.
Bendrabutį rekonstruojant, kapitališkai renovuojant ar pertvarkant, taip pat, siekiant kartu apgyvendinti pirmakursius, racionaliau panaudoti patalpas, taupyti energijos išteklius ir gerinti komunalines paslaugas, Bendrabučių grupės administracija gali perkelti gyventoją iš vieno kambario į kitą, taip pat iš vieno bendrabučio į kitą. Perkeliant stengiamasi nepabloginti gyvenimo sąlygų.

IŠSIKĖLIMAS IŠ BENDRABUČIO
Norėdamas išsikraustyti iš bendrabučio, gyventojas turi kreiptis į bendrabučio komendantą, užpildyti prašymą ir nutraukti apgyvendinimo bendrabutyje sutartį.

Išvykdamas iš bendrabučio gyventojas turi:
▪ susimokėti už gyventą laikotarpį;
▪ išsivežti visus asmeninius daiktus;
▪ bendrabučio komendantui priduoti tvarkingai paliekamą kambarį;
▪ atiduoti kambario raktą;
▪ atiduoti bendrabučiui priklausantį inventorių, kuriuo jis laikinai naudojosi.

Turite klausimų?
Informaciją apie ŠU bendrabučius teikia:
INFRASTRUKTŪROS TARNYBA,
Vilniaus g. 88, Šiauliai
tel. (8 41) 595 700.
Darbo laikas:
I–IV – 8.00–17.00 val.,
V – 8.00–15.45 val.

ŠU BENDRABUČIŲ KOMENDANTAI:
II bendrabutis (P. Višinskio g. 15A), tel. (8 41) 393 024
IV bendrabutis (Dubijos g. 1B), tel. (8 41) 393 028

Grįžti