Surengta tarptautinė tarpdisciplininė mokslinė konferencija „Regionas: istorija, kultūra, kalba“

abv 7

Balandžio 1 d. Šiaulių universitete baigėsi dvi dienas trukusi 5-oji tarptautinė tarpdisciplininė mokslinė konferencija „Regionas: istorija, kultūra, kalba“. Konferencijoje, kurią surengė Šiaulių universiteto Mokslo instituto Humanitarinių tyrimų centras, pranešimus skaitė Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Slovėnijos, Baltarusijos šalių mokslininkai. Šių metų konferencija buvo skirta Saulės mūšio metams paminėti.

„Mūsų regionas mini Saulės mūšio 780-ąsias metines. Konferencijai stengėmės atrinkti tuos pranešimus, kurie daugiau ar mažiau atlieptų konferencijos temą, t. y. dedikaciją Saulės mūšiui. Konferencijos raktiniai žodžiai „Regionas, istorija, kultūra, kalba“ yra labai reliatyvūs. Išmetus vieną iš šių žodžių, regionas taptų nebe toks, koks yra dabar“, – pradėdamas konferenciją pažymėjo jos organizacinio komiteto pirmininkas doc. dr. Simonas Strelcovas.abv 2

Šiaulių universiteto Mokslo instituto direktorės prof. Šaulienės nuomone, konferencija turi didelę įtaką regionui. „Internete pavyko surasti per 170 įrašų, susijusių su šia konferencija. Kad ji yra svarbi, rodo didelis užsienio pranešėjų skaičius. Tai įrodo, kad čia susirinko žmonės, kuriems yra svarbi tiek regiono, tiek visos valstybės raida“, – sakė Šiaulių universiteto mokslo instituto direktorė.

Šiaulių miesto mero pavaduotojas dr. Stasys Tumėnas pasidžiaugė, kad atvyko mokslininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei kitų šalių. „Jūsų konferencija yra viena iš svarbesnių renginių, skirtų Saulės mūšio jubiliejui. Džiaugiuosi, kad ji yra tarpdisciplininė. Pasaulis rodo, kad daugelį klausimų ir problemų reikia spręsti kompleksiškai. Tenka apgailestauti, kad LR Seimui paskelbus šiuos metus Saulės mūšio metais, Vyriausybė nerado galimybės šiai datai įamžinti skirti nė vieno euro. Turėkime viltį, kad regionai nebus užmiršti, kad tokios konferencijos prisidės prie to, kad mūsų šalies politikai išgirstų ir čia gyvenančius, dirbančius bei kuriančius žmones“, – konferencijos dalyviams sakė dr. S. Tumėnas.abv 15

Konferencijos pranešimai buvo suskirstyti į keturias atskiras sekcijas: „Regionas istorijoje ir karyboje“, „Regionas kalboje ir komunikacijoje“, „Regionas atminties kultūroje ir etninėje kultūroje“ bei „Regionas ideologijoje ir religijoje“. Pranešimus pristatė Šiaulių, Klaipėdos, Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos universitetų, Generolo Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Šiaulių valstybinės kolegijos, taip pat Mariboro (Slovėnija), Daugpilio (Latvija) universitetų, Latvijos universiteto Latvių kalbos instituto, Charkovo nacionalinio radioelektronikos universiteto (Ukraina), Rėzeknės technologijų akademijos (Latvija), Baltarusijos Nacionalinės mokslų akademijos Istorijos instituto, Latvijos Kanados studijų asociacijos, Valstybinės kalbos centro (Latvija), Latvijos ortodoksų bažnyčios LOC, Lietuvos kultūros fondo atstovai.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.