• Renginio data: 2016 m. gegužės 9 d.
  • Renginio pradžia: 17:30 val.
  • Renginio vieta: Šiaulių universiteto biblioteka (Vytauto g. 84, 205 aud.).

 

Projekto ,,Lietuviškų kino vakarų ,,Mano Tavo ekranas” seanse matysite ,,Sidabrinės gervės kiaušiniu“ už geriausią studentišką filmą apdovanoto Jurgio Matulevičiaus keturis trumpo metro vaidybinius filmus ,,Anima Animus“, ,,Auka“, ,,Absurdo žmonės” ir ,,Tardytojas“. Aktorius Valentinas Masalskis, kurį išvysite vaidinanti filme ,,Anima Animus“, taip atsiliepia apie jaunąjį kūrėją: ,,Jurgis Matulevičius, mano stu­den­tas, kuriam dėsčiau dvejus metus, yra puikiame kūrybiniame kelyje. Išskirtinis braižas, atidumas, susikaupimas, koncentracija į žmogų, į scenarijų ir aplinką, tikiu, veda ir ves šį jauną kūrėją teisingu keliu. Jurgis negaili nei savo jėgų, nei lėšų, kad pasiektų reikiamą rezultatą“. Šiuo metu režisierius Jurgis Matulevičius filmuoja savo pirmąjį ilgo metro vaidybinį filmą ,,Izaokas“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliks Aleksas Kazanavičius ir Darius Gumauskas.

Trumpai apie filmus: ,,Anima Animus“ – 2012-ais metais apdovanotas ,,Sidabrinės gervės kiaušiniu“ - pasakoja apie dviejų žmonių, senyvo vienišo vyro (aktorius Valentinas Masalskis) ir mergaitės, pasąmonės susijungimus viename sapne; ,,Auka“ - 2013 –ais metais rodyta tarptautiniuose kino festivaliuose ,,Scanorama“ ir ,,Kino pavasaris“ – pasakoja apie laiką kai Dievas miręs, o žmogus paliktas likimo valiai savo jėgomis kapanotis ir ieškoti atsakymų; ,,Absurdo žmonės“ – 2011-ais metais apdovanotas kaip geriausias filmas užsienio kalba Porto studentų filmų festivalyje - pasakoja apie žmonių susvetimėjimą, vartotojišką visuomenę, kuri tiesiog plaukia pasroviui, viena šios visuomenės dalis neįdomi, tiesmuka ir vienoda, kita -iškrypėliška, vulgari gal net brutali, tačiau jos abi yra vienišos; ,,Tardytojas“ – pasakoja apie atsakingą KGB darbuotoją (aktorius Aleksas Kazanavičius), kuris repetuoja sučiuptojo tardymą, leidžiasi į jo gyvenimo detales, gilinasi į jo asmenybę ir nejučia ima tapatintis su juo.

Trumpai apie režisierių:Jurgis Matulevičiusgimė 1988 m. Maskvoje, 2008 m. baigė Vilniaus Antakalnio vidurinę mokyklą ir Balio Dvariono muzikos mokyklą, džiazo specialybę. 2008-2009 m. studijavo istoriją Vilniaus universitete, bet 2010 m. perstojo į kino režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dirbo su vienu ryškiausiu Lietuvos režisieriumi Šarūnu Bartu.

AnimaAnimus kadrasisfilmo

AnimaAnimus kadrasisfilmo