Š. m. rugsėjo 29 d. Šiaulių universiteto Botanikos sode lankėsi Lietuvos dirvožemininkų draugija prie LMA ŽŪMMS. Draugijos nariai dvi dienas dalyvavo mokslinėje konferencijoje-ekspedicijoje "Organinių dirvožemių raidos upatumų vertinimas".

Ekspedicijos tikslas - diskutuoti drpžemio diagnostikos ir terminijos klausimais, nagrinėti jo raidos ypatumus ir įvertinti naudojimo įtaką kraštovaizdžiui bei klimato kaitai. Ekspedicija orientuojama į jau anksčiau draugijos mokslininkų tyrinėtų rajonų azozinius dirvožemius - durpžemius, todėl maršrutas apima tiek žemumas, tiek aukštumas. Ekspedicijos maršrutas (Kaunas-Akademija (Kėdainių r. sav.)-Radviliškis-Šiauliai-Varniai (Telšių r. sav.)-Jurbarkas-Kėdainiai-Kaunas) parinktas siekiant susipažinti su Lietuvos durpžemių įvairove, jų formavimosi ir naudojimo ypatumais.

Vienas iš ekspedicijos objektų buvo ir ŠU Botanikos sodas. Botanikos sode buvo iškasta 1,7 metro gylio dirvožemio profilis. Ekspedicijos mokslininkai aprašė iškastos duobės profililį, galutinės išvados bus perduotos botanikos sodui artimiausiu metu.

Džiaugiamės, kad iškasta duobė dirvožemio profiliui apžiūrėti, taps puikia studijų medžiaga studentams ir ekspozicija sodo lankytojams.

 

IMAG2159
IMAG2159
 
 IMAG2153
IMAG2153
 IMAG2147
IMAG2147
 IMAG2162
IMAG2162