Prof. A. Baškienės ir doc. M. Stakvilevičiaus sukaktuvių proga – kolegų, buvusių studentų sveikinimai

baskien 13

baskien 13
Spalio 28 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje buvo paminėtos buvusių ilgamečių Šiaulių universiteto (anksčiau – Šiaulių pedagoginis institutas) dėstytojų – matematikos mokslų daktarės prof. Angelės Baškienės 75-mečio ir fizikos mokslų daktaro doc. Mindaugo Stakvilevičiaus 85-čio sukaktys.

Angelė Baškienė – profesorė, matematikos mokslų daktarė. 1968 m. Vilniaus valstybiniame universitete apgynė matematikos mokslų daktaro disertaciją „Beveik kontaktinės struktūros ir jų analogai“. Savo mokslo darbuose profesorė įvedė parabolinių, beveik kontaktinių struktūrų sąvoką, ištyrė jų savybes beveik dualių daugdarų hiperpaviršiuose.

Mindaugas Stakvilevičius – fizikos mokslų daktaras, pedagogas, daug laiko skyręs politinei ir visuomeninei veiklai, buvo Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos ir LR Seimo bei Šiaulių miesto tarybos narys.

baskien 1

baskien 1
Sukaktuvininkams skirtą renginį pradėjo Šiaulių universiteto Informatikos ir matematikos katedros docentė Sigita Turskienė. Prisidėti prie sveikinimų docentė pakvietė Informatikos ir matematikos katedros ir kitus fakulteto darbuotojus, kurie jubiliatams linkėjo sveikatos, ilgų metų, laimės, įteikė gėlių ir dovanų.

Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto dekanas prof. Darius Šiaučiūnas pasveikino sukaktuvininkus Šiaulių universiteto rektorato vardu ir įteikė LR Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštus.

Doc. M. Stakvilevičių taip pat sveikino Šiaulių rajono Bazilionų vidurinės mokyklos atstovai.baskien 7

baskien 7

Doc. M. Stakvilevičius save apibūdina kaip žmogų, kuris gyvenime vadovaujasi širdimi, o ne protu. Prisimindamas praeitį, karo metą, jis įvardija dvi žmonių rūšis po karo: tai pirmieji, kurie patys tapo žiaurūs, o antrieji – tie, kurie darė viską, kad to žiaurumo neliktų. Docentas save priskiria prie pastarųjų. Kalbėdamas apie Šiaulių universitetą M. Stakvilevičius jį išskyrė iš kitų tuo, kad čia studentai yra žymiai arčiau dėstytojų negu bet kokiame kitame mieste.

baskien 6

baskien 6
Prof. A. Baškienę taip pat pasveikino 2004 m. matematikos bakalauro laipsnį įgijusios studentės. Apie savo buvusią dėstytoją studentės atsiliepė pačiais gražiausiais žodžiais ir palinkėjo sveikatos bei ilgų metų.

Pakalbinti jubiliatai noriai atsakė į užduotus klausimus ir pasidalijo prisiminimais. A. Baškienė pasakojo, jog į mokyklą Naisiuose pradėjo eiti būdama penkerių, o į universitetą įstojo būdama šešiolikos metų.. Baigusi pedagogikos studijas Šiauliuose ji išvažiavo į Rusiją, gavusi tikslinę vietą, mokėsi Kazanės universiteto aspirantūroje. Grįžusi iš Rusijos apgynė disertaciją Vilniuje ir pradėjo dirbti tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute. Paklausta apie savo pomėgius profesorė pasakojo, kad moksliniai darbai yra jos hobis. „Man reikia tik popieriaus, pieštuko ir matematikos vadovėlių“, – sakė dėstytoja.    

M. Stakvilevičius taip pat pasidalijo savo prisiminimais. Pagėgiuose baigė gimnaziją aukso medaliu ir įstojo į universitetą Maskvoje. Užuot tapęs mokslininku nusprendė tapti geru dėstytoju. M. Stakvilevičius pasakojo, jog dirbant dėstytoju visos dienos jam buvo malonios, jautė malonumą dirbdamas tokį darbą. Paklaustas apie savo pomėgius docentas atsakė: „Buvau labai geras sportininkas universitete, taip pat labai mėgstu poeziją, moku daug eilėraščių.“ Dėstytojas įvardijo tokius mėgstamus poetus kaip Maironis, Salomėja Nėris, Justinas Marcinkevičius, Algimantas Baltakis.

baskien 3
baskien 3
baskien 2
baskien 2
baskien 5
baskien 5
baskien 9
baskien 9
baskien 10
baskien 10
baskien 12
baskien 12
Rasa Gelžinytė, Austėja Stankevičiūtė
Zenono Ripinskio nuotraukose: renginio akimirkos.
Grįžti