TEORINIŲ IR PRAKTINIŲ SEMINARŲ, MOKYMŲ, KONFERENCIJŲ ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS
 

Įvairūs darbuotojų saugos ir sveikatos norminiai teisės aktai numato, kad darbdavys privalo užtikrinti kiekvienam darbuotojui tinkamas, saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas: darbo vieta ir aplinka turi būti patogi, saugi bei nekenkti sveikatai ir pan.

Tačiau šiuolaikinė saugumo darbe užtikrinimo sistema, t.y. rizikos veiksnių valdymo savikontrole sistema, pateikia naujausius ir statistiškai reikšmingus duomenis, kad rizikos veiksnius esančius darbo aplinkoje geriausiai gali identifikuoti, juos sąmoningai įvertinti ir su jais kovoti tik subjektai, kuriuos ir veikia tie rizikos veiksniai.

Taigi, tam, kad darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimas būtų garantuotas, svarbu, kad į saugios kultūros kūrimą darbovietėje įsitrauktų patys darbuotojai, kad saugios kultūros kūrimas būtų priimtinas kiekvienam dirbančiajam kaip normalus reiškinys bei saugos kultūra organizacijoje būtų visų suprantama kaip vertybė.

Darbuotojų saugos ir sveikatos darbo vietoje garantavimas yra neįsivaizduojamas be ergonomikos mokslo. Ergonomika yra mokslo šaka, kuri tyrinėja sąveikas tarp žmonių ir kitų sistemos elementų (technikos, darbo aplinkos), bei kuri taiko teorijas, duomenis, metodus ir priemones tam, kad būtų užtikrinta tinkama dirbančiojo gerovė ir darbo sistemos funkcionavimas.

Profilaktinių ergonomikos principų taikymo darbo vietoje mokymas gali padėti apsaugoti darbuotojus nuo profesinės rizikos. Profilaktiniai ergonomikos principų taikymo darbo vietoje mokymai – tai darbuotojų supažindinimas su pagrindiniais profilaktiniais ergonomikos principais, suvokimo kas vyksta su mano kūnu kai aš dirbu netaisyklingoje padėtyje, taikau neergonomiškus judesius. Tyrimais įrodyta, kad būtent MOKYMAS (patarimas, aiškinimas, konsultavimas, informacinė medžiaga ir pan.) yra vienas veiksmingiausių GYDYMO metodų, naujas gydymo atradimas.

MOKYMŲ PROGRAMA:

I. Seminaro vedimas tema: „Teisingų judesių ir kūno padėties savikontrolė bei fizinių rizikos veiksnių valdymas dirbant sėdimą/fizinį darbą“ (seminarai: 1-as seminaras – administracijos darbuotojams, 1-as – gamybos darbuotojams).

II. Praktiniai užsiėmimai. Teisingo, veiksmingo ir saugaus pratimų atlikimo mokymas ir atlikimas su kineziterapeuto priežiūra.

III. Funkcinės ir fizinės būklės vertinimas, taikant individualius testus (diagnostinis testavimas) (vyksta ŠU arba Jūsų įmonėje).

EIL. NR. DIAGNOSTIKA IR KONSULTACIJOS DIAGNOSTINĖS ĮRANGOS APRAŠAS TRUKMĖ KAINA
1. Seminaras „Teisingų judesių ir kūno padėties savikontrolė bei fizinių rizikos veiksnių valdymas dirbant sėdimą/fizinį darbą“ - 2 ak. val.

50,00 €

2.

Išplėstinis atskirų raumenų grupių (liemens, apatinių ir viršutinių galūnių) jėgos vertinimas su diagnostine įranga „Back-Check“ + kompiuterinė išvada + konsultacija

Diagnostinė įranga „Back-Check“ padeda įvertinti atskirų raumenų grupių izometrinę jėgą ir atskirų raumenų grupių jėgos pusiausvyrą bei informuoti asmenį apie raumenų dominantinį sindromą, pažeidimų riziką. Gauti rezultatai lyginami su rekomenduojamais, atsižvelgiant į kiekvieno tiriamojo individualų kūno masės indeksą.

Diagnostika su kompiuterine išvada ir konsultacija ~ 60 min.

1 asmeniui/ 20,00 €

(vertinant ne mažiau kaip 10 asmenų)

3. Segmentinis kūno kompozicijos vertinimas prietaisu „Tanita bc-545n“

Tai tikslus, patikimas ir vienintelis segmentinis kūno kompozitorius pasaulyje, greitai ir išsamiai atliekantis 10 skirtingų matavimų.

Analizatorius atlieka tokius matavimus:

 • Svorio
 • Kūno riebalų kiekio proc. bei riebalų kiekio indikatorių (5-99 m. amžiaus naudotojams)
 • Kūno skysčių kiekį proc.
 • Raumenų masę
 • Kūno sudėjimo tipą
 • Mineralinę kaulų masę
 • Bazinę medžiagų apykaitą (kcal, kj)
 • Metabolinį amžių
 • Kūno masės indeksą (KMI)
 • Visceralinius riebalus, parodo visceralinių riebalų indikatorių
 • Atlieka segmentinį riebalų matavimą
 • Atlieka segmentinį raumenų masės matavimą

Šis įvertinimas gali suteikti svarbios informacijos apie Jūsų treniruočių ar dietos efektyvumą, jo dėka galite sureguliuoti savo treniruočių programą, didinti raumenų ir mažinti riebalų kiekį rankų, kojų ir liemens srityse atskirai ir stebėti šių duomenų kitimą.

Testavimas + duomenų analizė ~ 30 min.

1 asmeniui/ 5,00 €

(vertinant ne mažiau kaip 10 asmenų)

4. Plaštakos jėgos vertinimas dinamometru

Rankų jėgos vertinimas labai naudingas parametras prognozuoti lūžius, nes tai yra bendras raumenų jėgos rodiklis, susijęs su polinkiu kristi. Žemi plaštakos griebimo rezultatai susiję su mažu kaulų mineraliniu tankiu stubure ir šlaunikaulyje bei slankstelių lūžimu.

Šis tyrimo metodas yra vienas iš plačiausiai naudojamų rankos raumenų jėgai vertinti. Tiksliai pamatuojama plaštakos izometrinė griebimo jėga. Plaštakos jėga įvertinama atsižvelgiant į kūno svorį ir amžių.

Testavimas + duomenų analizė ~ 20 min.

1 asmeniui/ 3,00 €

(vertinant ne mažiau kaip 10 asmenų)

5. Teisingo, veiksmingo ir saugaus pratimų atlikimo mokymas ir atlikimas su kineziterapeuto priežiūra

Grupiniai kineziterapijos užsiėmimai.Nuolat daugėjant žmonių, besiskundžiančių nugaros skausmu. Daugumą vargina nespecifinis nugaros skausmas, todėl tinkamos prevencijos ir terapijos priemonės yra ypač svarbios siekiant išvengti ir sumažinti nugaros skausmą.

Pirmas ir svarbiausias dalykas terapijoje gydant nugaros skausmą yra išmokinti pacientą koordinuotai atlikti judesį ir aktyvuoti giliuosius stuburo raumenis. Naujausi tarptautiniai tyrimai įrodė teigiamą poveikį giliųjų stuburo raumenų stabilizacijai terapijos metu.

Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centras kviečia prisijungti prie giliųjų stuburo raumenų stabilizacijos programos.

60 min.

1 asmeniui/ 5,00 € (grupėje ne mažiau kaip 5 asmenys)
Individualus kineziterapijos užsiėmimas suaugusiems (individuali konsultacija) 60 min. 1 asmeniui/ 20,00 €

 

SEMINARO „HIPOTERAPIJOS PAGRINDAI“ PROGRAMA (4 ak. val.)

Paskaitos – teorinė dalis „Hipoterapijos pagrindai“(~1 val. 30 min.)

Paskaitos – praktinė dalis. Žirgų ir darbo aplinkos paruošimo hipoterapijos užsiėmimams stebėjimas (~30 min.).

Paskaitos – praktinė dalis. Hipoterapijos užsiėmimų stebėjimas/asistavimas/praktika (~1 val. 30 min.).

Kaina: 120 Eur.

Vieta: Žvejų g. 2, Kurtuvėnai, LT-80223, Šiaulių r.
 
 
INTERPROF MOKYMAI
 
Mokymai pagal Lietuvos-Latvijos projektą „Jungtinis ir interdisciplininis profesionalų, dirbančių su asmenimis, turinčiais neurosensomotorinių sutrikimų, mokymas(is) visą gyvenimą“, INTERPROF, LLI-352 - daugiau info čia.