Šiaulių universiteto dailės galerijos 5-mečio proga – kroato Davoro Rostuharo fotografijų paroda

kroapar 2

kroapar 2
Vasario 14 d. Šiaulių universiteto dailės galerijoje pristatyta ypatinga nuotraukų ekspozicija – „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Parodos autorius – visame pasaulyje žinomas, tarptautinio žurnalo „National Geographic“ pripažintas fotografas Davoras Rostuharas. Parodos atidaryme dalyvavo Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Projektas „Kroatija iš paukščio skrydžio“ – fotografijų ekspozija, kuriai medžiaga buvo renkama septynerius metus (2007–2014). Parodoje Šiauliuose pristatomos 25 fotografijos. Fotografavimui Davoras Rostuharas naudojo netgi nedidelius lėktuvus, dronus, oro balionus. Projektas užbaigtas išleidžiant fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Šį leidinį pasklaidyti galimybę turėjo ir Universiteto dailės galerijos lankytojai.

Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Šiaulių miesto meras A. Visockas, kuris padžiaugė galėdamas pristatyti tarptautinę draugystę – kitos šalies kultūrinį, geografinį, gamtinį paveldą Šiauliuose. Vėliau žodis buvo suteiktas Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinajam reikalų patikėtiniui K. Kedmenecui. Parodos atidarymo dalyvius maloniai nuteikė K. Kedmeneco lietuvių kalbos žinios – pirmuosius sveikinimo žodžius jis tarė lietuviškai.

Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis džiaugėsi gražiu ir prasmingu bendradarbiavimu su Lietuva kultūros srityje: „Pirmą kartą lankausi Šiauliuose, tačiau galiu pasakyti, kad jau pirmosios buvimo čia akimirkos leido pajusti, kad miestas mažas, bet labai jaukus ir gražus. Šios fotografijų parodos tikslas – skleisti žinią apie Kroatijos kultūrą visame pasaulyje. Paroda keliauja po Baltijos šalis, o šiais metais jau aplankėme Kauną, Klaipėdą, Švenčionis, dabar – Šiaulius. Nuotraukose vaizduojamas kasdienis kroatų gyvenimas. Tikiu, kad kiekvienas šiaulietis fotografijose ras ir savo šalies, savo miesto kultūrinį atspindį“.

Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas pasveikino Šiaulių universiteto dailės galeriją jos atkūrimo 5-mečio proga.

Paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“ Šiaulių universiteto dailės galerijoje veiks iki kovo 8 d.

kroapar 1
kroapar 1
Kroapar 4
Kroapar 4
kroapar 3
kroapar 3

 

Sonata Tenytė
Antano Šerono nuotraukos
Grįžti