Studentai gali pretenduoti į Vandos ir Vytauto Šliūpų vardinę stipendiją

sliupj 21

sliupj 21
Kovo 7 d., aušrininko dr. Jono Šliūpo gimimo dieną, Šiaulių universitetas jau ketvirtą kartą skelbia konkursą vardinei Vandos ir Vytauto Šliūpų stipendijai gauti. Į ją gali pretenduoti Šiaulių universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų srities bakalauro ir/ar magistro programų absolventai, vertinimo komisijai pristatę baigiamąjį darbą, susijusį su aušrininko dr. Jono Šliūpo archyve arba kituose informacijos šaltiniuose sukauptos medžiagos tyrimais, dr. Jono Šliūpo iškeltais esminiais kultūros, istorijos, visuomenės plėtros, tikėjimo išpažinimo klausimais, mažai žinomais istoriniais ir biografiniais faktais, atspindinčiais ryšį su Lietuva ir Šiaulių kraštu.

2017 m. stipendijoms skirta tūkstantis penki šimtai eurų, kurios laimėtojams bus įteiktos birželio mėn.

2014 m. vasario 13 d. Šiaulių universitetas su Vanda ir Vytautu Šliūpais pasirašė Paramos sutartį, pagal kurią steigiama vardinė stipendija, skirta pagerbti aušrininko dr. Jono Šliūpo atminimą. Šiaulių universiteto garbės narys, visuomenės veikėjo Jono Šliūpo sūnus Vytautas Jonas Šliūpas sako, kad įsteigti stipendiją paskatino noras artimiau supažindinti studentus su Lietuvos garbingais istoriniais ir kultūriniais pasiekimais, įdiegti juose didesnę meilę ir pasididžiavimą savo gimtajam kraštui, Lietuvai.

Pretendentų paraiškos priimamos Šiaulių universiteto Mokslo ir meno tarnyboje iki 2017 m. birželio 10 d. Kandidatus stipendijai gauti konkurso tvarka atrinks Universiteto rektoriaus įsakymu patvirtintas Vandos ir Vytauto Šliūpų stipendijos komitetas.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.

 

Grįžti