Botanikos sode – paukščių sugrįžimo ir inkilų iškėlimo šventė

pauk 1

pauk 1
Kovo 17-ąją Šiaulių universiteto botanikos sode vyko akcija, skirta paukščių sugrįžimo dienai paminėti.

Lietuvoje senu papročiu inkilai keliami prieš kovo 10 d., kuri minima kaip Keturiasdešimties paukščių diena. Inkilų kėlimas – šventė ne tik grįžtantiems paukščiams, bet ir žmogui, o ypač vaikams. Akcijos metu Botanikos sodo teritorijoje buvo iškelta 40 inkilų.

pauk 4

pauk 4
Šioje akcijoje dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žiburėlis“ vaikučiai ir Šiaulių „Ragainės“ progimnazijos trečiųjų klasių mokiniai. Botanikos sodo direktorius dr. M. Kazlauskas sodo jauniesiems bičiuliams papasakojo apie Lietuvoje gyvenančius paukščius, jų draugus ir priešus, paukštelių poreikius, taip pat ir apie inkilų kėlimo svarbą. Kartu su Botanikos sodo darbuotojais keldami inkilus vaikai sužinojo, kaip pagaminti inkilą, kokie inkilai turėtų būti, į kokį aukštį kelti, kokius medžius pasirinkti. Dr. M. Kazlausko manymu, inkilus kelti reikėtų 3–4 m aukštyje. „Svarbu, kad inkilo landa būtų atsukta į rytų, pietryčių pusę – kur teka saulė. Atskridęs paukštis iškart tame inkile neapsigyvena. Jis apsižvalgo, prisitaiko, apžiūri aplinką, tik tada apsigyvena“, – vaikams pasakojo dr. M. Kazlauskas.pauk 2
pauk 2

Akcijos dalyviai vaišinosi kvapnia žolelių arbata, bendravo su sodo darbuotojais, kurie buvo dėkingi jauniesiems sodo bičiuliams, besirūpinantiems mūsų krašto giesmininkais.

ŠU botanikos sodo inf. ir nuotr.
Grįžti