Konferencijoje „Regionas: istorija, kultūra, kalba“ – 8 šalių mokslininkų pranešimai

regiok 6

regiok 6
Kovo 30–31 d. Šiaulių universitete vyko šeštoji tarptautinė tarpdisciplininė mokslinė konferencija „Regionas: istorija, kultūra, kalba“, kurią surengė Šiaulių universiteto Mokslo instituto Humanitarikos tyrimų centras.

Šių metų konferencijos programą sudarė 8 šalių – Lietuvos, Latvijos, Kroatijos, Azerbaidžano, Rusijos, Slovėnijos, Švedijos, Vokietijos – mokslininkų, doktorantų ir magistrantų pranešimai. Regioną tyrinėjantys mokslininkai atvyko iš įvairių aukštųjų mokyklų ir tyrimų institutų. Lietuvai atstovavo pranešėjai iš Šiaulių universiteto, Klaipėdos universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos edukologijos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Lietuvos istorijos instituto, Lietuvių kalbos instituto, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Latvijai – iš Latvijos universiteto, Latvijos istorijos instituto, Daugpilio universiteto, Liepojos universiteto, Latvijos kultūros akademijos, Rėzeknės technologijų akademijos, Latvijos karo muziejaus, Kroatijai – iš Zagrebo universiteto, Slovėnijai – iš Mariboro universiteto, Švedijai – iš Malmės universiteto ir kt.

Konferencijoje dviejuose plenariniuose posėdžiuose ir keturiose sekcijose („Regionas istorijoje ir karyboje“, „Regionas kalboje ir literatūroje“, „Regionas kultūroje ir mene“, „Regionas sociokultūroje“) buvo perskaityti 42 pranešimai.

Kovo 30 d. plenarinis posėdis pirmą kartą surengtas kartu su tyrėjų kompetencijų tinklu RENET. Pranešimus anglų kalba buvo galima stebėti tiesiogiai, be to, jie buvo įrašyti. O kovo 31 d. plenariniame posėdyje buvo aptarti Lietuvos ir Latvijos regionalistikos klausimai.

Konferencijos dalyviams, kaip ir ankstesniais metais, buvo pasiūlyta kultūrinė programa. Šiemet parodytas filmas apie Nidos kuršininkus „Išbarstyti žodžiai“, kurio autorius Arvydas Barysas dalyvavo peržiūroje. Pristatymą vedė Klaipėdos universiteto profesorė dr. Dalia Kiseliūnaitė, konsultavusi ir vertusi tekstus į lietuvių kalbą. Į filmo peržiūrą susirinko gausus būrys žiūrovų – prie konferencijos dalyvių prisijungė ŠU emeritų klubo ir „Baltų centro“ nariai, taip pat kiti šiauliečiai. Filmas įtrauktas į konferencijos partnerio „Baltų centro“ 15-mečiui skiriamų renginių ciklą.

regiok 1
regiok 1
regiok 2
regiok 2
regiok 4
regiok 4
Dr. Regina Kvašytė,
ŠU Mokslo instituto Humanitarikos tyrimų centro vyresn. mokslo darbuotoja
Autorės nuotr.