Šiauliečiai dalyvavo tarptautinėje studentų matematikos olimpiadoje Latvijoje

jelgam 5

jelgam 5
Balandžio 18 d. Latvijos žemės ūkio universitete Jelgavoje vyko penktoji tarptautinė studentų matematikos olimpiada. Joje dalyvavo apie 100 studentų iš Rygos technikos, Latvijos žemės ūkio, Estijos gamtos mokslų, Latvijos, Ventspilio, Aleksandro Stulginskio ir Šiaulių universitetų.

jelgam 7

jelgam 7
Šiaulių universitetui atstovavo Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto finansų matematikos studijų programos pirmakursė Sandra Šukytė, mechanikos inžinerijos studijų programos pirmakursis Simonas Urbonas ir antrakursis Dovydas Pniauskas, elektronikos inžinerijos studijų programos antrakursiai Edvardas Statkus ir Žilvinas Margevičius, statybos inžinerijos studijų programos pirmakursiai Paulius Valiukas, Evaldas Ščefanavičius, Orentas Termenas, antrakursiai Vytautas Krugiškis ir Gytis Jovaišas bei optometrijos studijų programos antrakursė Daimona Daukšaitė. Šiaulių universiteto studentų komanda buvo apdovanota už originaliausią prisistatymą – komandinį Eulerio lygties pademonstravimą, kuriam idėją pasiūlė Informatikos ir matematikos katedros docentas Gražvydas Felinskas.

jelgam 4

jelgam 4
Olimpiada vyko dviem turais. Studentai sprendė individualias užduotis, kurių vertinime dalyvavo ir Šiaulių universiteto dėstytojai – profesorė Renata Macaitienė, docentė Virginija Garbaliauskienė, lektorė Lydija Dronova-Platbarzdė. Geriausiai tarp šiauliečių sekėsi pirmakursiui Simonui Urbonui.

Komandinei užduočiai atlikti buvo suburtos dešimt aukštųjų mokyklų studentų mišrių komandų, kurioms reikėjo ne tik teisingai atliktį užduotį, bet ir sumaniai, išradingai anglų kalba pristatyti užduoties sprendimą. Tam teko pasitelkti ne tik plakatus, piešinius, maketus, bet ir vaidybos elementus.jelgam 8

jelgam 8

jelgam 6

jelgam 6
Kol studentai sprendė individualias užduotis, dėstytojai metodiniame seminare „Informacinės technologijos matematikos mokyme“aptarė tiesinio programavimo, tikimybių teorijos ir statistikos dėstymo problemas, MATLAB, GeoGebra panaudojimo galimybes mokymo procese. Pranešimą apie atsitiktinių dydžių generavimą skaitė dr. Kristina Vaitkuvienė.

Džiaugiamės gerais studentų rezultatais, jų entuziazmu, sumanumu ir išradingumu bei užsimezgusia draugyste su olimpiadoje dalyvavusių universitetų studentais“, – sako studentus į tarptautinę matematikos olimpiadą lydėję Šiaulių universiteto Informatikos ir matematikos katedros dėstytojai.

Informatikos ir matematikos katedros informacija ir nuotr.
Grįžti