Interaktyvus mokslo populiarinimo renginys „Mokslas ant ratukų“ 

  • Į Šiaulių universitetą kvietė „Mokslas ant ratukų“

Balandžio 21 dieną Šiaulių universitete vyko Šiaulių regiono visuomenei skirtas interaktyvus mokslo populiarinimo renginys „Mokslas ant ratukų“. Tai – Tarpsektorinės partnerystės centro ir didžiausio Baltijos šalyse mokslo centro AHHAA organizuotas renginys.

„Mokslo ant ratukų“ dieną lankytojai galėjo dalyvauti mokslo dirbtuvėse, mokslo šou. Didelio susidomėjimo sulaukė bandymai su daržovėmis, galimybė išgirsti, kaip dirba žmogaus vidaus organai, bandymas pripūsti tikrus kiaulės plaučius, sukurti savo bangą, interaktyvūs žaidimai su žmogaus vidaus organais bei kūno dalimis.

Mokslo šou metu buvo maišomas skystas azotas (-196°C) su verdančiu vandeniu (100°C), sprogdinamas balionas pilnas propano dujų, parodoma, kaip gaisrininkai saugosi nuo ugnies gaisro metu, gaminama ,,dantų pasta drambliams’’ ir atliekama daugybė kitų eksperimentų.

,,Kas nesvajoja tapti mokslininku, tiesa? Bet kartais tiesiog svarbu įprastus kasdienybės dalykus pamatyti kitaip. Mūsų tikslas nėra auginti naują mokslininkų kartą, tiesiog norime išmokyti žmones iš arčiau pažinti visą, kas juos supa. Naujai suprasti fiziką, chemiją, ne tik taip, kaip mokoma mokykloje, bet ir per paprasčiausius daiktus ar reiškinius, supančius žmones namuose. “ – teigė mokslo centro AHHAA atstovė Saile Magi

Renginio metu vyko loterija, kurioje buvo galima laimėti kvietimus į AHHAA mokslo centrą, esantį Tartu, Estijoje. Sveikiname laimėjusias: Mantę Venskutę, Austėją Dovidaitytę, Rasą Zigmantę ir prašome atsiimti kvietimus Mokslo instituto Tarpsektorinės partnerystės centre adresu:  P. Višinskio g. 25, 123 kab., Šiauliai.

Dėkojame VšĮ Pramogų sala ir UAB Garsas.LT, padėjusiems užtikrinti technines renginio galimybes.

Mokslas ant ratuku