Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikiančio klubo „Skaitanti mama“ dalyvės buvo pakviestos į susitikimą su Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centro logopede Renata Choromanskiene. Mamytės su savo vaikučiais susirinko pasiklausyti apie ankstyvąją vaikų kalbos raidą.

Susitikimo metu logopedė Renata Choromanskienė papasakojo apie vaikų kalbos raidą nuo gimimo iki 2 metų. Mamytėms buvo pateiktos rekomendacijos kaip lavinti vaiko kalbą, demonstruota vaizdo medžiaga - užsiėmimai su vaiku. Logopedė pažymėjo, kad vaikams svarbu pakankamai laiko skirti žaidimams, bendravimui bei skaitymui. Akcentuota, kad mažo žmogaus kalbą tiesiogiai veikia socialinė bei kultūrinė patirtis, todėl kuo daugiau daiktų, spalvų mato mažylis, girdi daugiau skirtingų garsų, tuo geriau ir sparčiau lavėja jo kalbinės galimybės.

Renata Choromanskienė pristatė užduočių knygelę „Žaidimai su paveikslėliais“. Tai kalbos ugdymo priemonė, skirta 2-6 metų amžiaus vaikams, kuri padeda skatinti kalbą, išvengti kalbos sutrikimų, o vaikams, patiriantiems kalbos sunkumų, pradėti kalbėti.

Po susitikimo specialistė atsakė į mamyčių užduotus klausimus, dalinosi savo patirtimi.

zoomed dsc00119

zoomed dsc00119

ren2

ren2