Šiaulių regiono merai, verslo atstovai ir Šiaulių universitetas pasirašė STEAM centro steigimo sutartį

astea 7

astea 7
Balandžio 21 d. Šiaulių universitete buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis kuriant ir įveiklinant gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centrą (STEAM – ang. Science, Technology, Engineering, Art (creative activities), Mathematics) Šiaulių apskrities teritorijoje. Ją pasirašę Šiaulių universiteto, Šiaulių miesto, Šiaulių, Radviliškio, Akmenės, Kelmės, Joniškio, Pakruojo rajonų, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų, UAB BODESA, UAB BALTIK VAIRAS, UAB SALDA vadovai sutarė bendradarbiauti ir būti partneriais, t. y. sutelkti savo materialiuosius ir žmogiškuosius išteklius, siekdami sukurti ir įveiklinti mokiniams pritaikytą STEAM atviros prieigos centrą Šiaulių universitete.

astea 16

astea 16
Švietimo ir mokslo ministerija yra priėmusi sprendimą Lietuvoje įkurti 10 gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centrų (STEAM) vaikams, kuriuose jie kartu su specialistais galėtų laboratorijose tyrinėti įvairius gamtos ir kitų mokslų reiškinius, patirti atradimo džiaugsmą. Vienas iš tokių centrų bus įkurtas Šiaulių universitete. Čia bus įrengtos inžinerijos, biologijos, chemijos ir sveikatos laboratorijos. Jos bus skiriamos tiek akademiniam mokymui, tiek mokinių neformaliajam ugdymui.

astea 17

astea 17
„Labai džiaugiamės, kad regiono savivaldybių vadovai, savivaldybių tarybos, verslo partneriai taip aktyviai įsijungė į STEAM centro Šiauliuose steigimo procesą. Tikimės, kad ateityje, pamatę šią gražią idėją, prie STEAM centro įveiklinimo prisidės dar daugiau verslo partnerių. Manome, kad regiono savivaldybės sukurs geras sąlygas mokiniams atvykti į šį centrą iš atokiausių regiono kampelių bei toliau nuo Šiaulių esančių miestų. Pasirašę šią sutartį tikėsimės sulaukti Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimą dėl centro įsteigimo. Šiaulių universitetas jau turi parinkęs patalpas, atrinkęs jame dirbsiančius žmones. Manau, kad Šiauliuose STEAM centras atsiras greičiausiai iš visų Lietuvoje numatomų steigti dešimties centrų“, – sako Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė prof. Ingrida Šaulienė. Jos nuomone, STEAM centras prisidės prie ateities įnovatorių ugdymo ir Lietuvos įvaizdžio gerinimo tarptautinėje erdvėje, skatins jaunus žmones pasilikti Lietuvoje.

Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis mano, kad STEAM centras yra labai reikalingas mokinių kūrybiškumo ugdymui. „Centre vyks ne „sausas“ ugdymo procesas, o neformalus ugdymas, kurio metu vaikas galės viską išbandyti pats“, – sutarties pasirašymo ceremonijoje pažymėjo Šiaulių universiteto rektorius.

„Labai džiaugiuosi, kad regiono merai sutiko, kad toks centras atsirastų Šiauliuose. Puiku, kad prie jo kūrimo taip pat prisijungė miesto bei regiono verslas. Matyt, visi suprantame, kaip svarbu, kad jaunimas čia atrastų kūrybos džiaugsmą, kad jaunimas savo ateitį sietų su Šiaulių miestu ar Šiaulių regionu. Dabar svarbu, kad dvylikos regiono partnerių pasirašyta sutartis kuo greičiau virstų realybe“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Tikimasi, kad STEAM centras Šiauliuose duris atvers nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.

astea 1
astea 1
astea 2
astea 2
 
astea 3
astea 3
 
 astea 4
astea 4
 astea 6
astea 6
 astea 8
astea 8
 astea 14
astea 14
 astea 10
astea 10
 astea 11
astea 11
 astea 12
astea 12
 astea 13
astea 13
 astea 15
astea 15
Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.