Europos diena Rygoje, Lietuvos ambasadoje

3

3
„Gegužės 9 dieną Lietuvos ambasada Rygoje, prisijungdama prie Latvijoje tradicija tampančios Atvirų durų iniciatyvos, skirtos Europos dienai, bendradarbiaujant su Europos Komisijos atstovybe Rygoje, organizavo dviejų Latvijos vidurinių mokyklų - iš Uogrės rajono, besiribojančio su Rygos rajonu, Suntažių ir iš Latgalos regione esančių Rugajų - vyresniųjų klasių moksleivių ir jų mokytojų apsilankymą ambasadoje. Moksleivius ir mokytojus pasveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.
Šia proga ambasadoje vyko du edukaciniai užsiėmimai tema „Lietuvių ir latvių kalbų įdomybės“, kuriuos vedė Šiaulių universiteto docentė daktarė ir „Baltų centro“, kuris šiemet minės 15 metų įkūrimo sukaktį, vadovė Regina Kvašytė. Dr. R. Kvašytė palygino lietuvių ir latvių - vienintelių gyvųjų baltų kalbų - panašumus ir skirtumus, kai kuriuos bendros kilmės žodžius ir jų reikšmes, pamokė mandagumo frazių, patikrino moksleivių dėmesingumą ir gebėjimą pritaikyti išgirstą informaciją – išversti žodžius, nustatyti jų sutapimą ir pan. Šių edukacinių užsiėmimų tikslas – paskatinti latvių moksleivius mokytis kaimynų baltų kalbos.
Renginio metu moksleiviai noriai tikrinosi žinias Europos dienai skirtoje viktorinoje bei rašė linkėjimus Europai, kartu ir Lietuvai bei Latvijai. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti ambasados sveikinimo raštais ir prizais.“

Ištrauka iš Vilmos Dambrauskienės, Lietuvos ambasados Latvijoje ministrės patarėjos, parengto pranešimas spaudai
ir ambasados nuotraukos (2017 05 09).

 

5
5
4
4
7
7
6
6
10
10
11
11