„Saulė“ įspūdingu koncertu pažymėjo kūrybinės veiklos 45-metį

aju 2

aju 2
Gegužės 13 d. Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis įspūdingu koncertu Valstybiniame Šiaulių dramos teatre pažymėjo savo kūrybinės veiklos 45-metį. Koncerte dalyvavo ne tik „Saulės“ ansamblio dainininkai, šokėjai ir dainininkai, bet ir studentų kolektyvai iš Vilniaus – VU liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ bei Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“.

aju 11

aju 11
„Saulės“ ansamblis, vadovaujamas meno vadovo Dariaus Daknio, vokalinės grupės vadovo Eugenijaus Andrulio, choreografinės grupės vadovės Gretos Šveikauskaitės, koncertmeisterio Rimvydo Ališausko ir kultūros projektų vadybininko Zenono Ripinskio, savo šventei parengė specialią programą, į kurią įtraukė ir ankstesnių metų žiūrovų pamėgtų kūrinių, ir pačių naujausių. Programą „Saulė“ pradėjo vilnietės kompozitorės Jūratės Baltramiejūnaitės specialiai ansambliui parašytos dainos „Užteka teka šviesi saulelė“ premjera. Pirmą kartą ansamblis atliko ir lietuvių liaudies dainą, aranžuotą G. Kalino ir D. Daknio „Už balto stalo sėdėjau“, šokius „Bagočkėlės“, „Sukis, mano kedeli“, „Duktinė polka“, „Naktigoniai“ ir kt.

Koncertą vedė muzikos studijų programos absolventė Urtė Kavaliauskaitė ir ansamblio vokalinės grupės vadovas Eugenijus Andrulis.

aju 12

aju 12
Nuskambėjus paskutiniams koncerto akordams „Saulę“ su gražia kūrybinės veiklos sukaktimi pasveikino LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas, Šiaulių miesto mero pavaduotojas Justinas Sartauskas, Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis, Šiaulių rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Zenonas Gestautas, ŠU choro „Pavasaris“ vadovas doc. Gediminas Ramanauskas, buvę ansamblio nariai.

Šiaulių miesto mero pavaduotojas Justinas Sartauskas pasidžiaugė, kad Šiauliai turi du puikius kolektyvus – vaikų chorą „Dagilėlis“ ir ansamblį „Saulė“, kurie reprezentuoja miestą pačiu aukščiausiu lygiu.

45-mečio proga „Saulės“ ansamblis sulaukė daug sveikinimų ir linkėjimų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio – nuo tolimosios Australijos iki JAV. „Linkime daug laimės ir sėkmes puoselėjant nuostabų lietuvišką liaudies meną ir kūrybą dabar ir ateityje“, – savo sveikinime linkėjo Omahos ir Šiaulių susigiminiavusių miestų draugystės komiteto pirmininkas, Šiaulių universiteto Garbės narys dr. Gediminas Murauskas.

aju 3

aju 3
Ypač įspūdingai ansamblį pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. D. Jurgaitis, įteikęs ne tik Padėkos raštus vadovams ir ansamblio nariams, bet ir padovanojęs didžiulį proginį tortą.

aju 6

aju 6
„Saulės“ ansambliui šventę padėjo surengti ŠU Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnyba. Už nuoširdžią paramą „Saulė“ padėkojo visiems partneriams ir rėmėjams – Šiaulių miesto savivaldybei, Šiaulių universiteto rektoratui, Šiaulių turizmo ir informacijos centrui, AB „Gubernija“, Šiaulių spaustuvei, ūkininkams Ilonai ir Petrui Baristoms, verslininkui Vidmantui Šimkui, dienraščiams „Šiaulių naujienos, „Šiaulių kraštas“, portalui „Etaplius.lt“.

Šiuo metu ansamblyje groja, dainuoja ir šoka per 30 Šiaulių miesto studentų, dėstytojų ir universiteto absolventų, nesiskiriančiu su kolektyvu iki šiol.

„Saulės“ repertuare – tradicinės muzikos ir dainų aranžuotės, originalūs Lietuvos kompozitorių kūriniai, sukurti remiantis lietuvių folkloro tradicijomis, sceniniai šokiai bei tradicinis lietuvių liaudies folkloras.

Kolektyvas dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio folkloro bei liaudiškos muzikos festivaliuose, konkursuose, kur ne kartą pelnyti laureatų ir diplomantų vardai.

Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ gyvuoja nuo 1972 metų.

aju 17
aju 17
aju 10
aju 10
aju 16
aju 16
aju 18
aju 18
aju 19
aju 19
aju 4
aju 4
     

 

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Tomo Laugalio nuotr.
Grįžti