Prof. I. Šaulienė: „Ispanijoje magistrantai Lietuvos gamtinių sistemų problemas vertina pasaulio kontekste“

Jau rašėme, jog gegužės 15–21 d. grupė Šiaulių universiteto magistro studijų programų Gamtinių sistemų valdymas, Gamtinė rekreacija (jungtinė studijų programa su Daugpilio (Latvija) universitetu) studentų, dėstytojų ir socialinių partnerių mokosi rekreacinių veiklų gamtoje organizavimo Andalūzijos (Ispanija) nacionaliniuose parkuose, publikavome pirmuosius įspūdžius. Šiandien pateikiame naujausius kitų mūsų Universiteto mokymų dalyvių įspūdžius iš Ispanijos.

sauliisp 1

sauliisp 1
Prof. dr. Ingrida Šaulienė (Gamtinių sitemų valdymo ir Gamtinės rekreacijos magistro studijų programų pirmininkė, Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė): „Man patinka, kad Erasmus programa leidžia išplėtoti studijų aplinkas. Magistrantams ypač svarbu tobulinti savo savo gebėjimą vertinti Lietuvos gamtinių sistemų problemas pasaulio kontekste. Erasmus+ strateginės partnerystės programa yra mūsų pagalbininkas šiuo klausimu jau nuo 2010 metų. Per tą laiką gamtos mokslų studentai mokėsi kartu su Švedijos, Portugalijos, Latvijos, Graikijos, Suomijos studentais, o dabar rekreacinių veiklų mokosi kartu su Ispanijos studentais. Tokiuose tarptautiniuose mokymuose supranti, kad tikrai verta negailėti laiko rengiant projektų paraiškas, atsirenkant partnerius ir įgyvendinant projekto veiklas“.

sukienisp 1

sukienisp 1

Docentė dr. Laura Šukienė (Aplinkotyros ir fizikos katedros vedėja): „Ispanija yra neapsakomo gamtos grožio šalis, šiltų ir išskirtinio temperamento žmonių kraštas. Saulėta diena prasideda maloniu pasisveikinimu ola ir kavinukėje vilnijančiu šurmuliu. Parke būriuojasi šeimos, žaidžia vaikų būrelis. Palmių atokaitoje auga spygliuočiai, o gražiai atrodantis ąžuolas sunkiai atpažįstamas – su spygliuotais lapais. Viskas čia kitaip nei pas mus, galbūt tik gandrai, susisukę lizdus ant elektros stulpų, primena Lietuvą. Ispanijoje didelė vertybė – vanduo. Ši išvyka – nuostabi patirtis, pažintis su įdomiais žmonėmis ir puiki investicija į tolesnę karjerą. Džiaugiuosi, kad mūsų studentai visa tai gali patirti“.

Mikaliunisp 3

Mikaliunisp 3

Docentė dr. Rita Mikaliūnaitė: „Kordoba – miestas, kuriame alsuojama iš kartos į kartą perduodamomis tradicijomis. Čia vaikai vis dar mokosi iš vyresniųjų. Žavi tėvų ir pedagogų kantrybė vesti vaikus į botanikos sodus, lankyti gamtos objektus ir mokytis. Taip nuosekliai ugdant gimsta didelė pagarba gamtai. Viena iš nuostabių patirčių, kaip rekreacija tampa grožio objektu, yra vidinių kiemelių – Patios – puošimas augalais. Išskirtinė savybė, kurią radau Andalūzijoje – Botanikos sodai gamtos parkuose. Sprendimas sudaryti galimybę parko lankytojams pamatyti to regiono florą, ypač saugomas rūšis vienoje vietoje – puikus sprendimas!

Šiaulių universiteto delegacijos Kordoboje inf.
Nuotraukose: Šiaulių universiteto delegacija mokosi rekreacinių veiklų organizavimo gamtoje Andalūzijos nacionaliniuose parkuose.
Grįžti