Šiaulių universitete viešėjo oficiali Japonijos Tojohašio miesto delegacija

japp 2

japp 2
Birželio 26 d. Šiauliuose viešėjo oficiali Tojohašio (Toyohashi) miesto delegacija, vadovaujama mero Koičio Saharos, iš Japonijos. Ta proga svečiai apsilankė ir Šiaulių universitete. Universiteto bibliotekoje vykusio susitikimo metu Šiaulių universiteto studijų prorektorius Remigijus Bubnys, Mokslo instituto mokslo darbuotojas dpc. Simonas Strelcovas, Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos direktorė Regina Karvelienė ir Kūno kultūros katedros atstovai, ŠU Kūno kultūros ir sporto edukologijos katedros lektorė Danguolė Razmaitė ir šios katedros darbuotojas, regbio treneris Gediminas Marcišauskas svečius supažindino su Šiaulių universitetu, aptarė galimas bendradarbiavimo perspektyvas. Svečiai pageidavo plėtoti ne tik mokslinius, bet ir sportinius mainus.

japp 6

japp 6
Vizito Šiauliuose metu svečius iš Japonijos taip pat priėmė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Miesto vadovas Tojohašio miesto merui Koičiui Saharai (Koichi Sahara) ir kitiems garbingiems svečiams pristatė Šiaulius ir supažindino su mieste esančiomis investicijų galimybėmis, tokiomis kaip Šiaulių oro uostas ir Šiaulių laisvoji ekonominė zona. Buvo aptartas ir krepšinis – miestų atstovai pasidalino įžvalgomis apie Šiaulių ir Japonijos krepšinį ir Japonijoje miesto vardą anksčiau garsinusį trenerį Antaną Sireiką.

japp 3

japp 3
Tojohašio miesto meras po susitikimo teigė, kad tikisi, kad tai nebus paskutinis susitikimas tarp Šiaulių ir Japonijos miesto savivaldybių atstovų ir yra sudomintas ekonominių ir kultūrinių mainų galimybe tarp dviejų miestų.

japp 5

japp 5
Priminsime, kad Šiaulių universitetas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su dvejomis Japonijos mokslo ir studijų institucijomis.

Svečius iš Japonijos lydėjo Japonijos-Lietuvos mainų centro direktorius Kenjiro Tamaki.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.
Grįžti