Ryšku, ryšku ir dar kartą ryšku ! Dekoratyvinės augalų sienelės šių metų eksterjero topas. Pristatome Botanikos sodo naujovę - dekoratyvinę gėlių sieną. Sienelės augalų ryškumas pulsuoja gaivumu ir nuteikia naujiems pojūčiams.

          Ryškiaspalvė augalų sienelė - karščiausia šio sezono Sodo naujiena. Džiaugiamės, kad sienelė sulaukė Sodo lankytojų susižavėjimo ir populiarumo. sienelė - organiška, gamtinė, įspūdinga eksterjero detalė ir puikus kampelis fotosesijai !

         Tai ypatingo kruopštumo pareikalavęs kūrybinis procesas. Gėlių sienelės aukštis 2,2 m, plotis 2,2 m. Sukurti sienelės augalų kilimui prireikė 165 vnt. pelargonijų sodinukų. Už paramą pelargonijų sodinukais dėkojame UAB Agrofirmai "SĖKLOS" (www.žaliastotelė.lt), už pagalbą įgyvendinant idėją ir statant gėlių sieną - savanoriams Juliui ir Antanui. Dekoratyvinės gėlių sienelės idėjos autorė - Botanikos sodo darbuotoja dr. Rimanta Vainorienė.

          Spinduliuokime puikią nuotaiką ir kurkime grožį kartu !

 

DSC 4859
DSC 4859
DSC04329
DSC04329
DSC04331
DSC04331

 

Idėja kilo prancūzui

        Augalų sienas sodinti sumanė prancūzas biologas Patricas Blancas. Jis teigė, kad reikia pamiršti horizontales, nes ateitis priklauso vertikalėms. Pirmąją augalų sieną prancūzas sukūrė 1988 metais Paryžiaus mokslo ir industrijos muziejuje. Tačiau jo sumanymą tik po 13 metų pastebėjo architektė Andree Putman. Ji biologo namuose pamatė eksperimentus su vertikaliai augančiais augalais ir susižavėjusi sumanymu pakvietė mokslininką bendradarbiauti.