Šiauliuose pristatyta „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“

atvilab 1

atvilab 1
Rugsėjo 12–13 dienomis Šiaulių Ch. Frenkelio viloje vykusios Šiaulių pramonininkų asociacijos (ŠPA) IV-joje metinės konferencijos metu be kitų renginių vyko ir Šiaulių regiono įmonių bei mokymo įstaigų produkcijos, įrangos ir kūrybinių idėjų pristatymas. Savo programas, technines bazes ir studentų darbus renginyje pristatė Šiaulių universitetas, Šiaulių valstybinė kolegija ir Šiaulių profesinio rengimo centras. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo projekto „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ dalyviais. Drauge su Šiaulių pramonininkų asociacija ir technologijų perdavimo ekspertais buvo surengta motyvacinė sesija moksleiviams, studentams ir jų tėvams „Mokslas, verslas ir pramonė 4.0“. Praktinėse dirbtuvėse „Pagamink ir išbandyk“ jaunimas projektavo gaminius, konstravo nuotoliniu būdu valdomus modelius.atvilab 2
atvilab 2

Pirmąją renginio dieną renginio lankytojai turėjo galimybę apžiūrėti Šiaulių miesto inžinerinės pramonės įmonių gaminius, pabendrauti su studentais, kurie pristatė geriausius baigiamuosius darbus. Renginio metu buvo pristatyti motyvuojantys Estijos ir Vokietijos technologijų perdavimo ekspertų pranešimai apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą 4-osios pramonės revoliucijos kontekste“. Interaktyviuose Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos infomobiliuose buvo galima išbandyti pažangią įrangą: 3D spausdintuvus, staklių valdymo ir gamybos ciklo simuliacines programas, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įrangą, mokomuosius stendus.

Antroji laboratorijos diena buvo skirta praktinėms technologinių ir gamtamokslinių įgūdžių dirbtuvėms „Pagamink ir išbandyk“. Renginio dalyviai dirbo ir varžėsi trijose sekcijose: „3D projektavimas ir spausdinimas“, „Nuostabieji šviestukai“, „Nuotoliniu būdu valdomų modelių konstravimas ir varžybos“.

Renginį organizavo Šiaulių valstybinė kolegija kartu su Šiaulių universitetu, Lietuvos pramonininkų asociacija ir Šiaulių profesinio rengimo centru. Inžinerinės pramonės laboratorijoje įgūdžius patobulino apie 100 moksleivių. Renginio organizatoriai mano, kad pažintis su technologijomis, siūlomos veiklos paskatins mokinius rinktis inžinerines studijas, pritrauks abiturientus į Šiaulių miesto aukštąsias mokyklas, taip pat tikimasi, kad užmegzti kontaktai bus naudingi naujiems projektams įgyvendinti.

Šiaulių pramonininkų asociacijos IV metinės konferencijos metu vyko ir Ch. Frenkelio nominacijos teikimo iškilmės. Renginyje Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir Šiaulių miesto meru Artūru Visocku pasveikino laimėtojus.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybo inf.
Grįžti