Naudingas bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminaras

vlk 2

vlk 2
Lapkričio 29 d. Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete įvyko jau antras Valstybinės lietuvių kalbos komisijos surengtas bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminaras, skirtas mokslo žurnalų, vadovėlių ir kitų priemonių rengėjams, redaktoriams ir vertėjams, dėstytojams ir doktorantams.

Į Mecenatų auditoriją sugužėjo didelis ŠU dėstytojų, doktorantų, magistrantų, bakalaurantų būrys, dalyvavo klausytojų iš Šiaulių kolegijos, Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos, Šiaulių m. savivaldybės ir kitų švietimo įstaigų.vlk 1

vlk 1

Pranešimus aktualiomis kalbos temomis skaitė žinomi lietuvių filologijos specialistai – Rita Užnėžiūtė, dr. Alvydas Umbrasas, Ramutė Bingelienė. Kalbėta apie vadovėlių stilių, terminologijos problemas, mokslinio teksto daugiabalsiškumą. Šiauliečiams buvo malonu pamatyti, kad vilniečiai kolegos remiasi žinomų lietuvių kalbotyros specialistų – buvusių ir esamų Šiaulių universiteto dėstytojų darbais – šviesaus atminimo profesoriaus Vytauto Sirtauto straipsniais, profesoriaus Kazimiero Župerkos, docenčių Jolantos Vaskelienės ir Rūtos Kazlauskaitės publikacijomis. Rita Urnėžiūtė, žurnalo „Gimtoji kalba“ redaktorė teigia, kad Šiaulių universiteto stiprybė – stilistikos, vaikų literatūros, pedagogikos tyrimų barai.

Viliamasi, kad Šiaulių universiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos bendradarbiavimas tęsis ir ateityje.

Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros inf.
Mildos Mikalonytės nuotr.
Grįžti