„Studium“ ir Sankt Peterburgo choras „Rondo“ susitiko dainoje...

rond 15

rond 15
Gruodžio 3 d. Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje žiūrovai išvydo nuostabų chorinės muzikos koncertą „Susitikę dainoje“, kuriame koncertavo du draugaujantys kolektyvai – Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros mišrus choras „Studium“ ir jaunimo choras iš Sankt Peterburgo „Rondo“ (Rusija).

Šių dviejų jaunimo chorų draugystė prasidėjo prieš šešerius metus ir tęsiasi iki šiol. Abu chorai kartu jau ne vieną kartą yra dainavę ir Sankt Peterburge, ir Šiauliuose.

rond 8

rond 8
Sankt Peterburgo jaunimo choras „Rondo“ Šiauliuose koncertavo ne pirmą kartą, tačiau dauguma choristų mūsų šalyje lankėsi pirmą sykį. Choro meno vadovę ir dirigentę Natalją Muravjovą su Lietuvą sieja tamprūs ryšiai, nes ji mokėsi Šiauliuose, yra baigusi Lietuvos konservatoriją, vėliau Šiauliuose dirbo. Išvykusi gyventi į Sankt Peterburgą, įkūrė vaikų chorinio dainavimo mokyklą, kurios pagrindu 2013 m. atsirado jaunimo choras „Rondo“.

rond 9

rond 9

Chore dainuoja įvairių miesto mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai ir aukštųjų mokyklų studentai. Šis N. Muravjovos vadovaujamas kolektyvas yra pelnęs įvairių apdovanojimų daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų ir festivalių, vykusių Austrijoje, Čekijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Choro repertuarą sudaro rusų ir pasaulinės klasikinės muzikos kūriniai, liaudies dainų aranžuotės bei šiuolaikinė įvairių tautų chorinė muzika.

rond 20

rond 20
Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros mišraus choro „Studium“ meno vadovė ir dirigentė doc. Birutė Janonienė (chormeisteris – Juozas Gavenauskas, koncertmeisterė – Rita Šurnienė) koncertui parinko įvairų repertuarą, kuris rodo choro įvairiapusiškumą ir universalumą.

rond 3

rond 3
Koncerte skambėjo L. Vilkončiaus „Dėl tos dainos“ (solistė – Sigutė Vaičiulytė), V. Augustino „Anoj pusėj Dunojėlio“, A. Kačenausko „Malda už Tėvynę“, R. Smalwoodo „Total Praise“, R. Sejanso „Vindo“, S. Petreikio „Vaka, vakulele“ (solistai – Sigutė Vaičiulytė ir Evaldas Vaikasas),L. Vilkončiaus „Ai, rūksta, rūksta“, lietuvių l. daina „Pempel, pempel“.

rond 7

rond 7
Koncerto Šiauliuose metu choras iš Rusijos atliko Jacobo de Haano, „Missa Brevis“ („Kyrie“, „Gloria“), rusų liaudies dainą, aranžuotą N. Muravjovos „Ах ты степь, широкая“, muz. S. Sysojevo „Лети пёрышко“, rusų liaudies dainą, aranžuotą N. Muravjovos „Вдоль да по речке“, G. Savinienės „Lietuva“,M. Malejevičiaus „Трапа и кони Казанской Божией Матери“, dainų popuri Disnėjaus dainų motyvais. Akompanavo Jekaterina Ces.

Žiūrovus ypač sužavėjo svečių iš Sankt Peterburgo atliekamos rusų liaudies dainos ir specialiai atvežta dovana – Galinos Savinienės „Lietuva“, kurią rusų jaunimas atliko lietuvių kalba.

Koncerto pabaigoje abu kolektyvai susibūrė bendrai dainai. Finale nuskambėjo nuostabusis „Benedictus“ iš Jacobo de Hanno „Missa Brevis“.

rond 12

rond 12
„Mūsų chorų draugystė sėkmingai plėtojasi. Choras „Studium“ Sankt Peterburge viešėjo 2016 metais. Džiaugiamės, kad mums buvo suteikta garbė koncertuoti pačiose geriausiose Sankt Peterburgo koncertų salėse. Tuo pačiu kaskart stengiamės svečius gerai priimti ir čia, Šiauliuose. Kažkada mes su N. Muravjova dainavome viename chore, po to kartu dirbome Šiauliuose, kur vadovavome įvairiems kolektyvams. Žodžiu, tikrai galime sakyti, kad mes susitikome dainoje“, – koncerto pabaigoje sakė „Studium“ vadovė doc. B. Janonienė.

rond 10

rond 10
„Rondo“ choro įkūrėja ir vadovė N. Muravjova po koncerto dėkojo šiauliečiams už draugystę ir kvietimą atvykti. „Lietuvoje šį kartą viešime labai trumpai, tačiau per kelias dienas surengėme net tris koncertus – Vilniuje, Šeduvoje ir Šiauliuose“, – sakė vadovė. Kalbėdama apie savo chorą, ji pažymėjo, kad dauguma jo narių yra baigę „Rondo“ vaikų muzikos mokyklą, tačiau yra ir tokių, kuriuos į kolektyvą atvedė noras pažinti chorinį dainavimą. N. Muravjova: „Jaunimą sudominti chorine muzika nėra sunku. Galbūt atrodo, kad tai padaryti nelengva, tačiau aš manau, kad tai priklauso nuo pedagogo talento. Visi mūsų choristai labai laukė kelionės į Lietuvą ir intensyviai jai ruošėsi. Manau, kad prieš šešerius metus užsimezgusi draugystė su jūsų Universiteto kolektyvu yra be galo naudinga ir reikalinga jauniems žmonėms. Tai suteikia galimybę pažinti vieniems kitus, prisiliesti prie kitos šalies kultūros, praplėsti savo akiratį“.

Trumpos viešnagės Lietuvoje metu svečiai aplankė Kryžių kalną, pasigrožėjo šventiškai papuoštu Vilniaus senamiesčiu ir Kalėdų egle Katedros aikštėje.

Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.
Grįžti