camsposline

Personalinė alergijos simptomų prognozavimo sistema (PASYFO)

Koperniko atmosferos monitoringo tarnyba (CAMS) buvo sukurta kaip Europos Sąjungos priemonė atmosferos aplinkos informacijos valdymui. CAMS užsakymu (CAMS_95g_SIAULIAI) Šiaulių universiteto mokslininkai kuria unikalų produktą – personalinę alergijos simptomų prognozavimo sistemą (angl. Personal Allergy Symptoms Forecasting System (PASYFO)). Ši sistema yra inovatyvus įrankis, leidžiantis gauti personalinę alergijos prognozę artimiausioms dienoms. Paslaugai gauti yra dvi sąsajos: tinklalapis (http://pasyfo.lt) ir mobilioji programėlė (galima siųstis iš Google Play ar Apple store). Tokio pobūdžio paslauga kuriama pirmą kartą pasaulyje ir kol kas veiks tik Lietuvos ir Latvijos teritorijoje.

PASYFO yra naujai vystomas produktas, todėl jo kokybės užtikrinimui reikalingi tyrimai. Ypatingai svarbus alergijos pažeistų asmenų savanoriškas dalyvavimas. Tai puiki galimybė kiekvienam prisidėti prie mokslinių tyrimų ir dalyvauti vystant inovatyvius mokslo produktus. Norėdami prisijungti, rašykite elektroniniu paštu pasyfo@su.lt.

Šiaulių universitetui šiame tyrime atstovauja prof. dr. Ingrida Šaulienė, doc. dr. Laura Šukienė, Lukas Vaitkevičius, Sigita Gintilaitė.

Daugiau apie paslaugą ir įrankius http://pasyfo.lt