INOSTART programos rezultatas – Šiaulių universiteto mokslininkų ir studentų technologiniai sprendimai

Įgyvendindama Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą programą INOSTART grupė Šiaulių universiteto mokslininkų kartu su studentais įvairiose Šiaulių įmonėse („Autokarlas“, „Kalvis“, „Kandas“, „Visija“, „Žemvalda“, „Baltik vairas“) vykdė mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus – kūrė naujus produktus ir metodikas, didinančias įmonių konkurencingumą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, bei prisideda prie įmonių plėtros galimybių ieškant naujų rinkų.

Šiaulių universiteto Inžinerijos katedros asistentas Andrius Stuknys kartu su elektros inžinerijos bakalauro studijų programos studentais Andriumi Jurgučiu ir Deividu Mikaloniu sukurė originalias elektrines dvirates transporto priemones – elektrinį paspirtuką, skirtą važinėti dviračių takais ir dviračiams skirtomis eismo juostomis ir elektrinį dviratį. Dar vienas lekt. A. Stuknio ir studento Egidijaus Raibužio sukurtas produktas – bepilotė sunkaus kėlimo sistema – dėl detalių tiekimo sutrikimų bus baigtas surinkti šiek tiek vėliau.

Inžinerijos katedros doc. Sergėjus Rimovskis pristatė kartu su mechanikos inžinerijos ketvirto kurso studente Gabriele Kukulskyte sukurtą dviračio tipo gaminių struktūrinių elementų ir mazgų projektavimo metodiką.

Mechanikos inžinerijos studijų programos antrakursis Vilius Grėbliauskas su Inžinerijos katedros lektoriumi Vitalijumi Skačkovu sukūrė specialią metodiką, skirtą nustatyti ir parinkti optimalų metalo apdirbimo pjovimo režimą, kuriuo siekiama padidinti įmonės darbo našumą.

Inžinerijos katedros lektorius Evaldas Bielskis su elektros inžinerijos bakalauro studijų programos studentu Ryčiu Kunicku sukūrė ir pagamino krano kėlimo mechanizmo svorio indikacinio prietaiso prototipą, kuris leidžia stebėti krano keliamą svorį indikacinėje lentoje.

Inžinerijos katedros doc. Donatas Dervinis su magistrantu Mindaugu Laurinskiu atliko ir pristatė saulės vandens šildymo kolektoriaus prototipo charakteristikų tyrimą. Programos įgyvendinimo metu eksperimentiniais bandymais buvo tikrinamas vandens šildymo kolektoriaus prototipo efektyvumas ir panaudojimo galimybės naudojant saulės energiją Šiaurės Lietuvos regione.

Zenono Ripinskio ir Tomo Andrijausko vaizdo reportažas
Grįžti