Šiaulių universitetui – Šiaulių miesto savivaldybės dėmesys ir projektinės lėšos

Kalvis

Kalvis
Šiaulių miesto savivaldybė paskirstė lėšas, skirtas finansuoti Šiaulių miesto mokyklų, profesinio rengimo centro ir verslo įmonių parengtas programas. Spaudos konferencijoje buvo pagarsinta, kad antrus metus savivaldybė vykdo STEAM ir INOSTART programas bei konkurso būdu jas finansuoja. Savivaldybės direktoriaus įsakymu šiemet bus finansuojami 8 INOSTART ir 9 STEAM Šiaulių universiteto pateikti projektai. Iš viso mūsų Universitetui šių programų įgyvendinimui skirti 53 tūkst. eurų.

INOSTART programai lėšos skirtos studentų projektams informacinių technologijų ir inžinerijos srityse. Tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp studentų, mokslininkų ir verslo partnerių inovacijoms kurti bei ieškoti verslui reikalingų sprendimų.

Savivaldybės lėšomis bus finansuojami šie Šiaulių universiteto pateikti projektai: „Gamybos sistemų su pramoniniais robotais projektavimo, analizės ir programavimo metodika“, „Roboto griebtuvo projektavimas“, „2000 W mažos ir sulankstomos mobilios dviratės transporto sistemos elektrinės dalies surinkimo metodika“, „2000 W mobilios dviratės transporto sistemos elektrinės ir hidraulinės dalies surinkimo metodika“, „Kompiuterizuoto projektavimo paketų frezavimui pritaikymas atsižvelgiant į Šiaulių miesto įmonių poreikius“, „Kompozitinių medžiagų iš anglies pluošto robotizuoto apdirbimo galimybių studija“, „Metalo juostinių šlifavimo staklių projektavimo metodika“, „Cilindrinių šlifavimo staklių projektavimo metodika“. Visiems projektams paskirstyta po 3 tūkst. eurų.

STEAM programos lėšos skirtos mokinių praktiniams gebėjimams ugdyti gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerijos srityse. Lėšas STEAM programos vykdymui gaus šie Šiaulių universiteto pateikti projektai: „Cheminių medžiagų savybių ir procesų gamtinėje aplinkoje tyrimai“ (3 tūkst. eurų), „Energijos ir šiluminių procesų pažinimas“ – 3 tūkst. eurų), „Pažintis su išmaniąja inžinerija“ (4 tūkst. eurų), „Foto-video studija ir netiesinis vaizdo montažas“ (2 tūkst. eurų), „Nesudėtinga programinė įranga muzikavimui ir muzikos kūrybai“ (4 tūkst. eurų), „3D pastatų konstravimas“ (1 tūkst. eurų), „Android aplikacijų kūrimas“ (3 tūkst. eurų), „Graviravimas lazerio technologijomis“ (2 tūkst. eurų), „3D objektų kūrimas“ (2 tūkst. eurų), „Kompiuterinių žaidimų kūrimas“ (5 tūkst. eurų)

Šiaulių universiteto Tarpsektorinės partnerystės centro vyriausioji specialistė Sigita Gintilaitė pasidžiaugė, kad Šiaulių universitetas šiemet dar aktyviau teikė paraiškas INOSTART ir STEAM projektams finansuoti ir gavo daugiau lėšų negu praėjusiais metais. „Šiemet iš vienuolikos mūsų teiktų STEAM programos paraiškų laimėjo dešimt. Iš viso su miesto švietimo institucijomis vykdysime net 29 šios programos veiklas. Taip pat parodėme didesnį mūsų dėstytojų ir studentų suinteresuotumą dalyvauti INOSTART programoje. Iš viso teikėme per 20 paraiškų, o finansavimas, atsižvelgus į Šiaulių miesto savivaldybės galimybes, buvo skirtas 8 mūsų projektams. Dėstytojams papildomas finansavimas padeda toliau plėtoti savo mokslinius tyrimus, bendradarbiauti su verslo įmonėmis, įtraukti studentus į konkrečių sprendimų paiešką. Be to, studentai turi galimybę gauti stipendiją, plėtoti savo baigiamuosius darbus“, – sako S. Gintilaitė.

***

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai ėmėsi iniciatyvos užtikrinant, kad Šiaulių universitete būtų toliau sėkmingai vykdomos inžinerijos ir informatikos krypčių studijų programos. O kad aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos metu tokioms studijos būtų užtikrintas tęstinumas, siūlomas miesto prisidėjimas, numatant tam skirti Savivaldybės biudžeto lėšų.

Kovo pabaigoje didelė grupė Šiaulių miesto tarybos narių pasirašė raštą Ministrui Pirmininkui, švietimo ir mokslo, taip pat ūkio ministrams, LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetui. Tarybos nariai pabrėžė, kad Šiaulių regionas yra pasirinkęs išmaniosios gamybos specializaciją, kuri labai priklauso nuo žmogiškųjų išteklių, todėl esą būtina išlaikyti inžinerijos ir informatikos mokslų krypčių studijas, užtikrinti sąlygas moksliniams tyrimams. Rašte pateikę ir daugiau svarių argumentų, Tarybos nariai įsipareigojo sistemų informatikos, informatikos, informatikos inžinerijos, mechanikos inžinerijos, elektronikos inžinerijos studijų krypčių finansavimui 2018 m. skirti beveik 80 tūkst. eurų iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė iš Vyriausybės kanceliarijos jau gavo raštą, kuriame teigiama, kad Ministras Pirmininkas pavedė Švietimo ir mokslo ministerijai įvertinti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių siūlymą.

ŠU komunikacijos ir rinkodaros tarnybos bei siauliai.lt inf.

Zenono Ripinskio nuotr.

Grįžti