Šiaulių universiteto mokslininkų kartu su partneriais sukurtas produktas PASYFO pristatytas Europos Parlamente

ep 3

ep 3
Europos Parlamente buvo surengtas renginys, skirtas aptarti Europos klimato situaciją ir duomenų apie jo pokyčius analizavimo galimybes bei iššūkius. Šiame renginyje dalyvavo ir Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė prof. Ingrida Šaulienė, kurios vadovaujama mokslininkų grupė neseniai visuomenei pristatė specialią programėlę PASYFO, skirtą asmeninei alergijos simptomų prognozei nustatyti.

ep 1

ep 1
Pasak prof. I. Šaulienės, Europos Parlamento renginys buvo skirtas parodyti kaip ir kur naudojami Koperniko (Copernicus) programos renkami su klimato kaita susiję duomenys. Prof. I. Šaulienė: „Renginyje akcentuota, kad labai daug įvairiausių duomenų pateikia kosmoso palydovai, kosmoso tyrėjai. Vien Koperniko programos serverių duomenų bazė kas minutę pasipildo daugiau nei 10 GB duomenų, todėl labai svarbu kurti priemones šiems duomenims panaudoti. Pranešimuose buvo minima, kad ECMWF fiksuoja realaus laiko oro kokybės duomenis ir šių duomenų yra sukaupusi labai daug. Šiaulių universiteto sukurtas PASYFO produktas, kurį sukūrė Šiaulių universiteto, Latvijos universiteto, Suomijos meteorologijos instituto ir Vienos medicinos universiteto tarptautinė mokslininkų komanda, buvo paminėtas kaip vienas iš sėkmės atvejų“.

ep 2

ep 2
Pateikta informacija apie alergijos simptomų prognozę sudomino ne tik mokslininkus, bet ir žiniasklaidos atstovus. Tikėtina, kad tai padės garsinti tiek PASYFO, tiek ir Šiaulių universiteto vardą.

Europos Parlamente surengtame susitikime diskusijose kalbėta ir apie poreikį kurti studijų programas ir rengti specialistus, galinčius analizuoti ir sisteminti gaunamus klimato kaitos duomenis.

Prof. I. Šaulienė Briuselyje taip pat lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadoje, kur buvo pristatytas Šiaulių universitetas, aptartos partnerių paieškos galimybės.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Nuotraukose: prof. Ingrida Šaulienė su Koperniko programos Atmosferos monitoringo tarnybos direktoriumi Vincentu-Henriu Peuchu; susitikimo Europos Parlamente akimirkos.
Grįžti