Šiauliuose vykstančioje prof. Stasio Šalkauskio išminties šventėje prisimenamos jo idėjos

Gegužės 11–13 d. Šiauliuose vyksta pirmoji „Stasio Šalkauskio išminties šventė“. Tai trijų dienų intelektualinis festivalis, skirtas pagerbti ir priminti iškilaus tarpukario Lietuvos filosofo bei vieno ryškiausių to laikotarpio intelektualų Stasio Šalkauskio idėjas.

Pasak renginio organizatorių, Šiaulių universiteto bibliotekoje vykstanti konferencija „Kultūros filosofija ir prigimtinė teisė“ leis geriau pažinti šiandien menkai žinomą, bet tarpukario Lietuvoje plačiai nagrinėtą Stasio Šalkauskio prigimtinės teisės mokyklą, bus ieškoma atsakymų į tokius klausimus kaip Lietuvos tarp Rytų ir Vakarų idėjos paieškos problema mūsų laikais, bus nagrinėjamas moralės ir rinkos ekonomikos santykis, klausomasi įžvalgų, kuriomis dalinsis užsienio ir Lietuvos intelektualai: Prinstono universiteto profesorius Jose Colen, Tomo Moro instituto prezidentas Andrew Hegarty, arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Alvydas Jokubaitis, Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Ališauskas, Vytautas Radžvilas, Vladimiras Laučius, Donatas Puslys, Eduardas Eigirdas ir kitos ryškios Lietuvos kultūrinę, intelektualinę bei politinę mintį formuojančios asmenybės.

Gegužės 11 d. vakare vyks iškilmingas Stasio Šalkauskio premijos teikimas. Prabėgus septyneriems metams nuo paskutiniosios premijos įteikimo, ji skiriama žymiam Lietuvos filosofui ir intelektualui, VU TSPMI profesoriui Alvydui Jokubaičiui.

narbutas

narbutas
„Šiauliai Lietuvai žinomi kaip Saulės miestas, tačiau kartu esame iškilaus filosofo ir mąstytojo profesoriaus Stasio Šalkauskio namai. Stasio Šalkauskio asmenybės reikšmė Lietuvai yra didžiulė. Jis – ne tik vienas garsiausių Tomo Akviniečio tyrinėtojų, kultūros filosofijos pradininkas bei solidi lietuviškosios edukologijos figūra, bet ir paskutinis tarpukario Lietuvos intelektualinio židinio – Vytauto Didžiojo universiteto – rektorius. Stasio Šalkauskio principas „pirma reikia gyventi, kad galėtum filosofuoti“ atliepia nūdienos diskusijas apie intelektualo, o plačiąja prasme – ir filosofo vietą XXI a. Lietuvoje“, – sako šio renginio iniciatorius ir vienas iš organizatorių Šiaulių miesto mero padėjėjas Audrys Narbutas.

Tarp Stasio Šalkauskio išminties šventės dalyvių – visas būrys žinomų Lietuvos intelektualų – Žygimantas Pavilionis, Alvydas Jokubaitis, Gitanas Nausėda, Eduardas Eigirdas, Vincentas Vobolevičius, Egidijus Aleksandravičius ir kiti.

„Kartu su Lietuva švęsdami valstybės atkūrimo šimtmetį, norime pažvelgti į šiauliečio bei vieno ryškiausių tarpukario Lietuvos mąstytojų Stasio Šalkauskio idėjas. Jo erudicija ir gili mintis turtino Lietuvą. Kartu atraskime šiuos turtus iš naujo“, – tokiais žodžiais į renginį pakvietė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

rektorius

rektorius
Konferencijos „Kultūros filosofija ir prigimtinė teisė“ dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis, arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir kt.

Konferenciją Šiaulių universitete transliuoja Lrt.lt.

 

 

Zenono Ripinskio ir Tomo Andrijausko vaizdo reportažas: https://youtu.be/M_HKI-6oj4k

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti