Šiauliečiai pynė dainų ir šokių vainiką Lietuvai

dain 35

dain 35
Liepos 6 d., švenčiant Valstybės dieną, „Tautiška giesme“ Vilniaus Vingio parke baigėsi įspūdinga septynias dienas trukusi Lietuvos dainų šventė „Vardan tos...“, sukvietusi bendrai dainai, muzikai ir šokiui per 36 tūkstančius atlikėjų iš visos Lietuvos, taip pat didelį būrį užsienio šalių lietuvių. Gražiai Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtoje šventėje pasirodė ir Šiaulių universiteto meno kolektyvai – liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, mišrus choras „Studium“, merginų choras „Pavasaris“ ir pučiamųjų instrumentų orkestras.

ans 11

ans 11
„Saulės“ ansamblio muzikantai ir dainininkai dalyvavo ansamblių vakare „Tėvyne mūsų“ Vilniaus Kalnų parke, o ansamblio meno vadovas Darius Daknys buvo vyriausiuoju liaudiškos muzikos kapelų meno vadovu ir dirigentu.

dain 61

dain 61
Spalvingas ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindėjo valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Trijų valandų programą atliko apie keturi tūkstančiai koncerto dalyvių – dainų ir šokių ansambliai, liaudies instrumentų ansambliai bei orkestrai, liaudiškos muzikos kapelos, folkloro dainininkai ir solistai instrumentalistai. Beje, D. Daknio aranžuoti lietuvių liaudies kūriniai bei ansamblio „Saulė“ įrašyti kūriniai skambėjo ir Šokių dienos koncerte, pagal kuriuos šoko tūkstančiai šokėjų.

dain 54

dain 54
Šiaulių universiteto pučiamųjų instrumentų orkestras ir jo vadovas Anatolijus Kavaliauskis dalyvavo trečią kartą surengtame pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, kuris vyko Vilniaus pramogų arenoje. Dauguma šio koncerto kūrinių – sukurti šventei. Juos atliko trombonų, būgnininkų, saksofonininkų grupės, vaikų, jaunimo, studentų, profesionalūs kariniai orkestrai, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, svečiai iš Estijos bei Latvijos. Jungtiniam pučiamųjų orkestrui diriguoti garbė buvo suteikta ir mūsų universiteto pučiamųjų orkestro vadovui Anatolijui Kavaliauskui. Jo diriguotas Kazio Daugėlos „Šventinis saliutas“ sukėlė žiūrovų džiaugsmo ovacijas. „Sunku buvo suvaldyti tokį didelį muzikantų būrį, tačiau džiaugiuosi, kad pasisekė puikiai. Šių metų Dainų šventės repertuaras buvo gana sunkus jaunimui – reikėjo gerokai parepetuoti, pasimokyti. Vilniaus, Panevėžio ir kiti rajonai į šventę delegavo po dešimt ir daugiau orkestrų, o Šiauliuose, deja, jų beveik neturime, todėl mano tikslas atgaivinti senas pučiamųjų orkestrų tradicijas Šiauliuose, kad ir čia skambėtų varinių pučiamųjų orkestrų muzika“, – po šventinio koncerto sakė Šiaulių universiteto pučiamųjų orkestro meno vadovas A. Kavaliauskis.

dain 34

dain 34
„Ši Dainų šventė yra Lietuvos šimtmečio dainų šventė ir todėl ji yra visai kitokia, negu buvo iki šiol – pakilesnė, tautiškesnė, įsimintinesnė. Tai parodė ne tik Dainų diena, bet ir kiti šventės vakarai. Ypač sužavėjo Ansamblių vakaras Kalnų parke ir pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“. Į šventę atvyko labai daug dalyvių, nemačiau nei vieno surūgusio veido, visų nuotaika buvo labai pakili“, – sako Šiaulių universiteto mišraus choro „Studium“ meno vadovė doc. Birutė Janonienė. Jos nuomone, Dainų dienos programa galėjo būti sudaryta kitaip. Doc. B. Janonienė: „Visada žaviuosi latvių dainų švenčių programa, kurioje skamba melodingos ir labai gražios dainos, o štai mūsų Dainų šventės programos sudarytojai siekia didesnio akademinio profesionalumo. Todėl tas repertuaras kai kuriems kolektyvams yra gana sunkus“.

dain 32

dain 32
„Studium“ choro, kuriam šį pavasarį buvo įteikta „Aukso paukštė“, meno vadovė apgailestauja, kad jai nebuvo suteikta galimybė diriguoti Dainų šventėje. „Nežinau, kodėl kartais ignoruojami mūsų universiteto chorvedžiai. Aš choro vadove dirbu jau 35 metus ir nė karto dar nebuvau pakviesta diriguoti jungtiniam Dainų šventės chorui. Tikėjau, kad po „Aukso paukštės“ apdovanojimo vis dėlto būsiu pakviesta diriguoti Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje, tačiau taip, deja, neatsitiko. Reikia viltis, kad kitą kartą šiauliečiai nebus pamiršti“, – po Dainų dienos koncerto kalbėjo B. Janonienė. Vadovė pasidžiaugė savo choristais, daug dirbusiais repeticijose, puikiai pasirodžiusiais Dainų šventės atrankoje.

Dainų švente „Studium“ choristai liko sužavėti. „Nerealus įspūdis! Pirmą kartą tokioje šventėje dalyvavau ir esu labai laimingas. Žinoma, šventės programos kūriniai nebuvo iš lengvųjų, tačiau repetuojant jie tapo „savi“, – įspūdžiais dalijosi muzikos pedagogikos bakalauro studijas Šiaulių universitete šiemet baigęs Deividas.

dain 33

dain 33
Muzikos pedagogikos studijų programos trečiakursis Rokas Dainų šventėje dalyvavo jau penktą kartą, tačiau iki šiol visą laiką joje dalyvaudavo kaip orkestro ar folkloro kolektyvo dalyvis. Jis mano, kad šventė turėjo ir trūkumų. „Tūkstantmečio dainų šventėje galėjo būti labiau pasirūpinta geresnėmis nakvynės sąlygomis, kokybiškesniu maistu. Nežiūrint visų nesklandumų, tai yra nuostabi šventė. Visiems jauniems žmonėms palinkėčiau lankyti kokį nors meno kokektyvą ir joje dalyvauti. Nuovargis atsiperka tokiomis emocijomis, kurių niekur nerasi!“, – sako „Studium“ dainininkas Rokas.

„Šiandien ypatinga diena – švęsti Valstybės dieną susirinko tiek daug žmonių. Tai yra nepakartojamos akimirkos! Šventėje dalyvauju pirmą kartą, todėl įspūdžių parsivešiu labai daug“, – džiaugėsi „Studium“ dainininkė Gabija.

dain 38

dain 38
Šiaulių universiteto merginų choro „Pavasaris“ meno vadovas doc. Gediminas Ramanauskas, su choru kartu ėjo ir šventinėje eisenoje Vilniaus gatvėmis, ir kartu su choristėmis dainavo Vingio parko estradoje. „Mums čia labai gera būti tarp tokių pat chorų iš visos Lietuvos ir kitų šalių. Smagu matyti tiek besišypsančių veidų. Tiesiog puiki šventė!“, – įspūdžiais dalijosi G. Ramanauskas. „Pavasario“ choro dalyvė Ieva, bestudijuojanti muzikos magistrantūros studijų programos antrame kurse, sako, yra puiku, jog Dainų diena sutapo su tokia ypatinga Lietuvai diena, todėl visų nuotaika Vingip parke yra tiesiog nuostabi. Ieva: „Tiesiog gera širdyje, kad Lietuvoje yra tiek daug žmonių, kurie taip myli savo šalį“.

dain 37

dain 37
Merginų choras „Pavasaris“ Dainų šventėje Vilniuje pasipildė dar vienu nariu – specialiai iš Šveicarijos atvyko buvusi Erasmus studentė mūsų universitete Ana. Ji sako labai norėjusi pamatyti Lietuvos dainų šventę, o jos repertuarą mokėsi savarankiškai. „Studijuoju Ciuricho universitete pedagogiką, taip pat dainuoju chore. Norėjau dar kartą nors kelioms dienoms atvykti į Lietuvą ir sudalyvauti jūsų šventėje, apie kurią daug esu girdėjusi“, – sako Šveicarijoje studijuojanti mergina.

Lietuvos šimtmečiui skirtoje Dainų šventėje buvo galima sutikti ne vieną Šiaulių universiteto absolventą, sėkmingai dirbantį Lietuvoje ar užsienyje, tačiau ir toliau nesiskiriantį su liaudies muzika, daina ar šokiu.

ans 3
ans 3
ans 7
ans 7
ans 9
ans 9
ans 10
ans 10
dain 43
dain 43
dain 44
dain 44
dain 52
dain 52
dain 57
dain 57
dain 42
dain 42
dain 51
dain 51
dain 40
dain 40
dain 31
dain 31
dain 12
dain 12
dain 39
dain 39
dain 36
dain 36
Zenonas Ripinskis
Vilnius
Autoriaus ir Zigmo Ripinskio nuotraukose: Dainų šventės akimirkos.
Grįžti