Tarptautiniame dialektologų ir geolingvistų kongrese dalyvavo ir Šiaulių universiteto atstovai

SIDG Dalyviai 20180723

SIDG Dalyviai 20180723

Liepos 23–27 d. Vilniuje vyko Tarptautinis dialektologų ir geolingvistų kongresas. Tai tradicinis Tarptautinės dialektologų ir geolingvistų asociacijos (SIDG) renginys, prasidėjęs dar 1993 metais Budapešte. Kongresas kas trejus metus rengiamas vis kitoje pasaulio šalyje. Simboliška, kad Lietuvą jis pirmą kartą pasiekė 2018-aisiais metais, kai švenčiamas atkurtos valstybės šimtmetis.

9-ojo kongreso rengėjai – Lietuvių kalbos institutas, Lietuvos mokslų akademija, Šiaulių universitetas ir Vilniaus universitetas – pakvietė daugiau nei 120 asociacijos narių iš 28 pasaulio šalių. Tarp jų buvo nemažai Lietuvos mokslininkų. Šiaulių universitetui jame atstovavo profesorė Genovaitė Kačiuškienė, docentai Regina Kvašytė ir Juozas Pabrėža. Sveikinimo žodį Šiaulių universiteto vardu kongreso dalyviams parengė mokslo ir meno prorektorė profesorė Ingrida Šaulienė.GenovaiteJuozasRegina SIDG 20180723

GenovaiteJuozasRegina SIDG 20180723

Pagrindinis kongreso tikslas – suvienyti skirtingų pasaulio šalių mokslininkus, skatinti dialektologijos ir geolingvistikos institucijų ir tyrėjų bendradarbiavimą, dalintis sukaupta patirtimi, pristatant tiek tradicinius, tiek naujus metodus, leidžiančius atlikti dialektologijos ir geolingvistikos tyrimus.

Nuotraukos iš kongreso archyvo

 

 

Grįžti