Rudens semestre studijas Šiaulių universitete pradėjo 39 užsienio šalių studentai

er7

er7
Rugsėjo 4 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko pirmasis studijuoti į Šiaulių universitetą atvykusių užsienio šalių studentų susitikimas. Šį semestrą Šiaulių universitete savo studijas pagal Erasmus programą, dvišales sutartis ir pilnų studijų programas pradeda 39 studentai iš 14 šalių – P. Korėjos, Ispanijos, Turkijos, Čekijos, Italijos, Kazachstano, Prancūzijos, Latvijos, er18
er18
Brazilijos, Japonijos, Gruzijos, Vokietijos, Slovakijos ir Šveicarijos.

Daugiausiai pagal Erasmus programą studentų sulaukta iš P. Korėjos (10), Turkijos (6), Kazachstano (3). Edukologijos studijas pasirinko 8 studentai, verslo ir viešosios vadybos bei humanitarinių mokslų – po 6, muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų – 5, informatikos – 4, socialinės gerovės ir kūno kultūros – 3, inžinerijos – 2. Populiariausi tarp užsieniečių pasirinktų dalykų – lietuvių kalba ir kultūra, muzikavimas liaudies instrumentais, lietuvių liaudies dainos, marketingo komunikacijos, rusų kalba pradedantiesiems, meninis ugdymas, edukaciniai tyrimai, pedagoginė praktika, agresijos valdymas, vertybių sistema visuomenėje.

Renginį vedė Studijų ir tarptautinių programų tarnybos vyresnioji specialistė tarptautiniam mobilumui Lina Šniepytė-Caltabellotta.

er3

er3
Studentus pasveikino ir su visų užsienio šalių studentais jų gimtąja kalba pasisveikino Šiaulių universiteto studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys. Jis pasidžiaugė, kad užsienio šalių studentai studijoms pasirinko vieną draugiškiausių Lietuvoje Šiaulių universitetą. „Aš tikiu, kad čia jūs susipažinsite su naujais puikiais dėstytojais, kad čia susirasite daug naujų draugų. Linkiu jums visiems sėkmingų studijų ir nepamirštamų viešnagės Šiauliuose akimirkų“, – palinkėjo studijų prorektorius.

er5

er5

Studijų ir tarptautinių programų tarnybos direktorė Regina Karvelienė taip pat palinkėjo gerų studijų, naujų patirčių ir sėkmės priimant bei įveikiant naujus iššūkius.

er6

er6
Kaip ir kiekvienais metais, studentus su tvarkos ir saugumo taisyklėmis supažindino Šiaulių miesto policijos atstovas Danielius Budrys.

er20a

er20a
Užsienio šalių studentams prisistatė Erasmus studentų tinklo (ESN) Šiaulių universiteto mentoriai, šefuosiantys užsienio studentus visą jų studijų Šiauliuose laiką.

Taip pat buvo pristatyti Šiaulių universiteto dėstytojai, dėstysiantys atvykusiems studentams.

Iki rugsėjo 6 d. užsienio šalių studentams vyksta įvadinės savaitės renginiai – pažintis su Šiaulių miestu, dėstytojais, studijų aplinka ir kt.

er15
er15
er12
er12
er22
er22
 Studijų ir tarptautinių programų tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti