Šiaulių universitetas – aktyvus parodos „Tavo PIN KODAS“ dalyvis

pin 4

pin 4
Rugsėjo 6 d. Šiaulių arenoje vyko vaikų ir jaunimo kūrybiško, aktyvaus užimtumo idėjų paroda „Tavo PIN KODAS“. Penktą kartą vykusiame renginyje Šiaulių miesto švietimo, sporto, kultūros, jaunimo organizacijos, verslo įmonės, taip pat ir Šiaulių universitetas parengė įvairių neformaliojo ugdymo veiklų pristatymus, buvo galima apžiūrėti mobilią inžinerinę laboratoriją ant ratų – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Infomobilį“, vyko robotų varžybos, 3D modeliavimas, virtualios realybės filmo „Skriejam per Šiaulius“ peržiūra, užsiėmimai 3D pieštukais, interaktyvi nuotraukų laboratorija ir daug kitų įdomių veiklų.

pin 6

pin 6
Šiaulių universiteto Edukologijos katedra parodoje pristatė išmanųjį žaidimą „Išmanioji bitutė“ ir kitus, kurių pagalba vaikai mokosi pirminių programavimo žingsnių. Šiuos žaidimus vaikams pristatė ir kartu su vaikais žaidė Šiaulių universiteto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos antro kurso studentės. „Vaikus pamokėme, kaip užprogramuoti bitutę ir demonstruojame, kaip ji gali judėti. Pamatėme, kad vaikams žaisti šį žaidimą labai įdomu. Tai vysto jų loginį, strateginį mąstymą. Šių žaislų pagalba galima sugalvoti labai daug įvairių užduočių tiek ikimokyklinio amžiaus vaikams, tiek pradinukams ir net vyresniems. Manau, kad tokios mugės yra reikalingos – jos pritraukia daug vaikų ir net suaugusiųjų“, – įspūdžiais parodoje dalijosi studentė Evelina.

pin 5

pin 5
Šiaulių universiteto Hipoterapijos, sveikatinimo ir sporto centro vyresnioji specialistė Inga Šimkutė sako, kad šioje parodoje dalyvauja trečią kartą. „Šiais metais jaunesnio amžiaus vaikams sugalvojome užduotis, skirtas skatinti fizinį aktyvumą, gerinti laikyseną, kūno pusiausvyrą, koordinaciją, stiprinti įvairias raumenų grupes. Parodos metu bandėme pristatyti ir tai, ką veikiame. Jeigu ankstesnėse parodose pristatinėdavome įvairius funkcinius testus, tai šiemet pasirinkome aktyvesnį ir atraktyvesnį savo veiklų pristatymo būdą. Galbūt ateityje bus galimybių ir žirgų atsivežti, pademonstruoti tam tikras veiklas su jais“, – mano I. Šimkutė.

pin 10

pin 10
Specialiosios pedagogikos katedros lektorė Laima Tomėnienė sako, kad šiemet kilo tikrai puiki mintis – parodyti jaunimui, ką reiškia turėti judėjimo negalią ir ką reiškia judėti neįgaliojo vežimėlio pagalba. Specialiąją pedagogiką ir logopediją pristatanti studentė Miglė pažymėjo, kad vaikų, pasivažinėjusių neįgaliojo vežimėliu, reakciją ir įspūdžiai buvo nevienodi. Anot Miglės, vieniems tai buvo pramoga, kiti sakė, kad nenorėtų priverstinai atsidurti tokiame vežimėlyje ir kad judėti juo yra labai sunku.

pin 1

pin 1

Renginyje „Tavo PIN KODAS“ vyresniesiems mokiniams buvo skirti motyvuojantys pokalbiai su žinomomis šalies asmenybėmis – dr. Austėja Landsbergiene (pranešimo tema „XXI a. kompetencijos“), verslininku Ilja Laursu, keliautoju Rimvydu Širvinsku-Makaliumi. Taip pat buvo pristatyta meninių fotografijų paroda „Įsivaikink sėkmę“.

Šiaulių arenoje įrengtoje scenoje koncertavo įvairūs miesto jaunimo muzikiniais kolektyvai. Koncertą parodos dalyviams nuotaikingai užbaigė Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“.

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotr.
Grįžti