Universiteto bibliotekoje – prof. R. Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“

Pozarsk 1

Pozarsk 1
Spalio 9 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje atidaryta vieno iškiliausių Lietuvos fotomenininkų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureato, VDU Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“.

Pozarsk 4

Pozarsk 4
„2016 ir 2017 metais Romualdas Požerskis, kartu su tarptautinėmis fotografų grupėmis vyko į Bangladešą ir kiekvienos kelionės metu šioje, vienoje iš skurdžiausių pasaulio šalių, praleido po dešimt dienų. Jų užteko sukurti fotografijoms, kurios parodo, kad Bangladešas yra ne tik viena iš neturtingiausių, bet ir viena spalvingiausių (ir tiesiogine, ir metaforine prasme) pasaulio šalių. (...) Šie kontrastingi savo turiniu vaizdai R. Požerskio fotografijose sugula į kone tobulas kompozicijas, kurios traukia žvilgsnį mums neįprastu koloritu, tolimų geografinių platumų šviesos žaidimu, pasikartojančiais formų ritmais“, – pristatydamas šią parodą rašo Tomas Pabedinskas.

Pozerskis 25

Pozerskis 25
Parodos atidarymo metu kalbėjo jos kuratorė Šiaulių universiteto vyriausioji bibliotekininkė Akvilina Deveikytė, Šiaulių universiteto dėstytojas filosofas Jurgis Dieliautas. Jis susirinkusiems pateikė savo refleksiją apie pristatomą parodą ir autoriaus kūrybą. J. Dieliauto nuomone, parodoje eksponuojamos R. Požerskio fotografijos iš Bangladešo yra ne reportažinės, o meninės, nes jose meniškai pristatomi šalies žmonės, su savo emocijomis, savais rūpesčiais, su savo gyvenimo būdu.

Prof. R. Požerskis gausiai susirinkusiems parodos lankytojams papasakojo ne tik apie parodą, bet ir apie savo kūrybinį kelią, pademonstravo retrospektyvių fotonuotraukų, taip pat filmų fragmentų.

R. Požerskio fotografijų parodą „Paslaptingas Bangladešas“ galima apžiūrėti Šiaulių universiteto bibliotekos III aukšto fojė.

Pozerskis 20
Pozerskis 20
Pozerskis 22
Pozerskis 22
Pozerskis 24
Pozerskis 24

Komunikacijos ir informatikos tarnybos inf.
Laimos Sruogienės, Romualdo Požerskio nuotr.
Grįžti