Respublikinėje mokinių istorijos konferencijoje Šiaulių universitete pristatyta per 30 pranešimų

IST 2019 04 12 5

IST 2019 04 12 5
Balandžio 12 d. Šiaulių universitete vyko respublikinė 8–12 klasių mokinių konferencija „Historia est magistra vitae arba istorijos pamokos šiandienai“, sulaukusi dalyvių iš Šiaulių, Vilniaus, Ukmergės, Pasvalio, Joniškio, Panevėžio, Pakruojo ir Joniškio, Akmenės, Vilniaus, Kelmės, Šiaulių, Pakruojo, Šilalės rajonų.

IST 2019 04 12 8

IST 2019 04 12 8
Konferencijoje dalyvavo per 60 pranešėjų, plenarinio ir sekcijose vykusių posėdžių metu buvo perskaityti 35 mokinių pranešimai iš Lietuvos istorijos. Juos vertino Šiaulių universiteto mokslininkų ir studentų komisija – prof. dr. Rita Regina Trimonienė (pirmininkė), lekt. dr. Gabrielė Jasiūnienė, prof. dr. Sandra Grigaravičiūtė, doc. dr. Jonas Sireika, Nepriklausomybės akto signataras Donatas Morkūnas, dr. Gvidas Slah, studentai – Tautvydas Elijošius, Roberta Bartkutė, Mindaugas Kalninkas, Roberta Daukšaitė, Donatas Lideikis, Laurynas Giedrimas, Rūta Abukauskaitė, Viktorija Jenciūtė.

Konferencijos atidarymo metu jos koordinatorė lekt. dr. G. Jasiūnienė pasidžiaugė, jog trečią kartą surengta konferencija sutraukė dar gausesnį dalyvių būrį žingeidaus ir kūrybiško jaunimo iš visos Lietuvos bei palinkėjo visiems sėkmingų pranešimų.

Atidarymo metu dalyvius pasveikino laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Darius Šiaučiūnas, konferencijos rėmėjas, LR Seimo narys prof. dr. Arūnas Gumuliauskas, muzikinį kūrinį padovanojo Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos mokinė Rugilė Daukšytė.

IST 2019 04 12 3

IST 2019 04 12 3
Konferencijos pabaigoje buvo apdovanoti geriausių pranešimų autoriai. Konferencijos mokslinio-organizacinio komiteto ir vertinimo komisijos pirmininkė prof. dr. R. Trimonienė pažymėjo, jog vertindama pranešimus komisija atkreipė dėmesį į temos aktualumą, į tai, kaip pranešėjai sugebėjo sudominti klausytojus, ar rengiant pranešimus buvo pasinaudota įvairiais šaltiniais, kaip sugebėta juos apibendrinti ir pateikti išvadas.

iisstt2

iisstt2
Konferencijos pabaigoje buvo apdovanoti geriausių pranešimų autoriai atskirose sekcijose. Pirmosios vietos atiteko Martai Jasiūnaitei ir Ugnei Urbonaitei iš Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Emilijai Pociūtei iš Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ir Augustinui Jasiūnui, Evelinai Urbietytei bei Dominykai Lileiktei iš Šiaulių rajono Kužių gimnazijos. Antrosios vietos skirtos Agnei Drazdauskaitei, Darijai Jurkutei ir Viktorijai Kestytei iš Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos, Gabijai Adomaitytei ir Gabrielei Kaveckaitei iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos ir Gabijai Gaidjurgytei iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos. Trečiosios vietos skirtos Deividui Filipovič iš Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazijos, Ivetai Jonušaitei ir Gretai Žemaitytei iš Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos ir Giedrei Rapševičiūtei iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos.

iisstt3

iisstt3

„Ši konferencija tampa tradicine. Mokiniai savo pranešimai apėmė platų istorijos tarpsnį – nuo Liublino unijos iki šių dienų. Daugelio pranešimų tema buvo susijusi su partizaniniu ir šaulių judėjimu, taip pat skirti lokaliai istorijai, pasaulio lietuvių metams ir kt. Pastebėjome, jog pranešimai stiprėja. Kai kurių rajonų mokiniai (Ukmergės, Šilalės rajono) atvyko jau trečią kartą ir jų pranešimai kasmet tampa brandesni. Tokios konferencijos yra naudingos tiek mokiniams, kurie daugiau gilinasi į istoriją, ją tyrinėją, tiek studentams, rengiantiems konferenciją. Mokiniai su mūsų studentais dalijasi savo idėjomis ir įžvalgomis. Taigi mūsų studentams tai tarsi gera praktika“, – konferencijos rezultatus apibendrino jos koordinatorė lektorė dr. G. Jasiūnienė.

iisstt5
iisstt5
iisstt4
iisstt4
 
 Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti