Planšetiniai kompiuteriai, tikslinės stipendijos ir kiti specialūs pasiūlymai Šiaulių universiteto pirmakursiams!

Ruduo 20

Ruduo 20

Renkantis dominančią studijų programą, planuojant savo karjerą ir ateitį labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek kainuos studijos, kai prie jų kainos (jeigu studijuojama VNF vietoje) prisidės pragyvenimo, gyvenamo ploto nuomos ir kt. išlaidos. Neabejojame, kad studijos Šiauliuose abiturientams yra patrauklios ir tuo, kad visas studijų procesas vyksta miesto centre ir pragyvenimo išlaidos mažesniame mieste atitinkamai yra mažesnės. Būsimi Šiaulių universiteto pirmakursiai turi užtikrintą galimybę gauti bendrabutį, kurio kaina yra nedidelė lyginant su nuomos kainomis kitose aukštųjų mokyklų bendrabučiuose. Šiaulių universitetas siūlo ir įvairias specialias iniciatyvas bei stipendijas geriausiais balais į universitetą įstojusiems abiturientams, kurios suteiks galimybę lengviau įsilieti į studijų procesą ir lanksčiau planuoti savo išlaidas. Trumpai pristatysime šiuos pasiūlymus.

Įstojusieji į pirmą bakalauro studijų kursą turės galimybę pretenduoti ne tik į valstybės paramą, bet ir į įvairias stipendijas. Šių metų pirmakursiai galės pretenduoti į universitete plėtojamos Mecenatų programos siūlomą finansinę paramą, kurios vystymui prestižiniai Šiaulių miesto klubai ir organizacijos steigia savo stipendijas. Pvz., Šiaulių miesto Lions klubas Alka yra įsteigęs 1000 Eur stipendiją, kuri bus išmokama dalimis per pirmuosius mokslo metus ir kuriai Šiaulių universiteto studentai galės teikti paraiškas rugsėjo mėnesį.

Būsimieji pirmo kurso studentai galės siekti ir mecenato prof. K. Butkaus fondo ar pedagoginių studijų stipendijos. Į K. Butkaus fondo stipendijas galės pretenduoti studentai iš Šiaurės Lietuvos regiono (Mažeikių, Akmenės, Telšių, Joniškio, Šiaulių, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo, Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio rajonų, Šiaulių ir Panevėžio miesto savivaldybių teritorijos), tačiau norint jas gauti, svarbu per valstybinius brandos egzaminus (VBE) gauti 90–100 balų nors iš vieno VBE, ar turėti kitų pasiekimų.

Net 25 (įstoję į valstybės finansuojamą vietą su aukščiausiais stojamaisiais balais) šiais metais studijas Šiaulių universitete pradėsiantys pirmakursiai nemokamai gaus planšetinius kompiuterius, kurie bus skirti išmaniosioms studijoms plėtoti, lavinti studentų įgūdžius naudojantis bibliotekos duomenų bazėmis, elektronine studijų sistema ir t.t. Šitaip siekiame prisidėti prie būsimųjų specialistų informacinio ir medijų raštingumo vystymo.

Specialias paramos programas Šiauliuose studijuojančiam jaunimui siūlo ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Dar daugiau naudingų galimybių pasirinkus studijas Šiaulių universitete rasite čia.