„Saulės žiedo“ tarptautinio konkurso-festivalio pagrindinis prizas iškeliavo į Ispaniją

isp9

isp9
Liepos 7 d. vakarą sausakimšoje Šiaulių koncertų salėje „Saulė” baigiamuoju koncertu iškilmingai buvo uždarytas vienas didžiausių tarptautinių folkloro festivalių Lietuvoje „Saulės žiedas”, kurį kartu su Šiaulių universitetu ir Šiaulių miesto savivaldybe organizuoja asociacija „Baltų centras“. Jo metu buvo paskelbti ir Didžiojo prizo („Grand Prix“) laimėtojai. Nugalėtojais tapo kolektyvas „Don Sancho” iš Ispanijos.

isp7

isp7
„Ispanai puikiai pasirodė įvairiose konkurso kategorijose, viso festivalio metu labai aktyviai dalyvavo vakaronėse, sukūrė gerą atmosferą, jie puoselėja savo tradicijas“, – pasakojo festivalio-konkurso meno vadovas ir Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ vadovas Darius Daknys.

Baigiamojo koncerto metu taip pat buvo įteikti specialūs apdovanojimai. LR Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Zubavičius įteikė Kultūros ministerijos atminimo prizą Pietų Čilės universiteto liaudies šokių ansambliui „Ballet folklorico de la universidad Austral de Chile“, kuris, anot jo, iš kitų išsiskyrė savo temperamentu.

isp4

isp4
Ant scenos pasveikinti dalyvių lipo ir etnomuzikologė docentė Zita Kelmickaitė, kuri įteikė specialųjį prizą už tradicijų puoselėjimą Portugalijos ansambliui „Monte Verde“ iš Madeiros. Atlikėjams Z. Kelmickaitė padovanojo menininko Egidijaus Virbašiaus pagamintas kankles už tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą bei autentiškumą. Specialųjį prizą taip pat įteikė komisijos pirmininkė etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė. Spalvingajam folkloro ansambliui „Shrusti Performing Arts“ iš Indijos L. Sungailienė padovanojo šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagamintą instrumentą – ragą. Pasveikinti ant scenos lipo ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris įteikė žiūrovų simpatijų apdovanojimą. Šis atiteko ansambliui „Jawor“ iš Lenkijos.

isp5

isp5
Koncerto metu buvo paskelbti tradicinio ir stilizuoto folkloro šokėjų grupių laimėtojai. Dalyvius vertino tarptautinė profesionalų komisija – Gabriel Frontera Mestre (Ispanija), Andrea Vincze (Vengrija), János Mucsi (Vengrija) ir Ernests Spīčs (Latvija), Diana Martinaitienė (Lietuva), Adelė Gružienė (Lietuva), Darius Daknys (Lietuva), kuriai vadovavo etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė.

Į sceną pasveikinti konkursantų lipęs komisijos narys iš Ispanijos Gabriel Frontera Mestre buvo sužavėtas šiauliečių susidomėjimu folkloru. „Neįtikėtina, kiek daug žmonių susirinko pasižiūrėti ne į pop meną, o į folklorą“ – kalbėjo ispanas. Pasak jo, vertinti konkurso dalyvius buvo itin sunku, mat visi buvo verti prizinių vietų.

isp 10

isp 10
Stilizuoto folkloro kategorijoje trečiąją vietą užėmė ansamblis iš Serbijos „Djido“, antri liko folkloro atlikėjai iš Čilės. Pirmąja vieta džiaugėsi ansamblis „Jawor” iš Lenkijos. Kitoje kategorijoje – tradicinio folkloro šokių grupėje – trečiąją vietą laimėjo ispanų ansamblis „Don Sancho”. Antroji vieta atiteko energingiesiems vengrams – ansambliui „Muzsla”. Geriausiu šioje grupėje buvo pripažintas kolektyvas iš Portugalijos „Monte Verde“. Iš viso šventėje dalyvavo folkloro ansambliai iš 11 valstybių: Čilės, Indijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Serbijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.

isp2

isp2
„Norisi padėkoti Šiaulių universiteto įvairių padalinių žmonėms, prisidėjusiems prie sklandaus festivalio darbo. Didžioji festivalio dalyvių dalis buvo apgyvendinta Šiaulių universiteto bendrabučiuose, universiteto patalpose veikė festivalio štabas, vyko kolektyvų vadovų pasitarimai. Nors dabar yra atostogų metas, tačiau visas logistines problemas pavyko išspręsti gana sėkmingai ir festivalis vyko gana sklandžiai. Nebuvo lengva pasirengti tokiam skaitlingam festivaliui, kuriame šiemet dalyvavo apie 700 dalyvių, iš jų 300 – iš užsienio“, – sakė festivalio organizacinio komiteto pirmininkas Zenonas Ripinskis.

Kitas tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ turėtų įvykti 2021 m.

saulesziedas.lt inf.
Kornelijos Savilionytės nuotr.
Grįžti