Tęsiasi priėmimas į Šiaulių universiteto magistrantūros studijas

foto

foto

Liepos 10 d. baigėsi pagrindinis priėmimo etapas į magistrantūros studijas Šiaulių universitete. Besirenkančiųjų antrosios pakopos studijas skaičius, lyginant su 2018 metų rezultatais, išlieka stabilus – stojančiųjų nemažėja. 

Tačiau baigėsi tik pirmasis – pagrindinis – priėmimas į Šiaulių universiteto magistrantūrą. Nuo liepos 16 d. prasideda papildomas priėmimas į antrosios pakopos studijas ir visi, besidomintys galimybe gilinti savo profesines žinias magistrantūroje, galės teikti prašymus iki pat rugpjūčio 14 d. Tik būtina atkreipti dėmesį į tai, kad papildomo priėmimo metu yra stojama jau tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Savo tobulėjimui kviečiame rinktis magistrantūros studijas Šiaulių universitete! Magistrantūros studijų programų sąrašas – čia.

Magistrantūra (antrosios pakopos studijos) – studijos, suteikiančios galimybę gilinti ir plėtoti turimas kompetencijas lyderiams, kuriems būtini individualūs vadovavimo gebėjimai, savarankiški analitiniai sprendimai, grįsti mokslinėmis žiniomis ir kritiniu mąstymu.

Visą informaciją apie magistrantūros studijų konkursinio balo sudarymą, reikalingus stojimo dokumentus ir stojimui reikalingą mokestį rasite čia.

Duodama interviu publikacijai apie magistrantūros išsilavinimo reikšmę šiuolaikinių darbuotojų karjerai naujienų portale delfi.lt, Šiaulių universiteto laikinoji mokslo ir meno prorektorė prof. dr. Diana Cibulskienė pabrėžė, kad vieni žmonės gali dirbti vykdytojais, kiti – kūrėjais, dirbančiais išvien su įmonių vadovais, savininkais. Pastarieji, kaip taisyklė, dažniausiai yra baigusieji magistro laipsnio studijas ir turintys gilesnių žinių. Jie dažniau tampa įmonių vadovų patarėjais ir pagalbininkais priimant rimtus įmonės plėtros sprendimus, mat problemas suvokia giliau.

D. Cibulskienė

D. Cibulskienė

„Viskas priklauso nuo žmogaus noro ir asmeninių savybių, bet dažniausiai tie, kurie nori tobulėti, renkasi magistrantūros studijas. Bakalaurą baigę dažniau atlieka techninius, einamuosius darbus. Taip, jie turi žinių, bet jie neturi tokių gilių žinių, kad galėtų pagelbėti priimti plėtros sprendimus, arba, tarkim, krizinės įmonių situacijos metu, kai reikia priimti kardinalius sprendimus arba pasirinkti tam tikrą kelią: pavyzdžiui, investuoti ar neinvestuoti, plėsti veiklą į kitas rinkas ir pan.“, – aiškina skirtumus, kuriuos lemia išsilavinimas, D. Cibulskienė.

Bakalauro studijose, profesorės teigimu, yra sukuriamas žinių pamatas: supažindinama su tam tikrais dėsningumais, teorijomis, jų taikymo galimybėmis. Magistrantūroje išugdyti analitiko gebėjimai padeda plačiau diskutuoti tam tikrose srityse ir ieškoti netradicinių problemų sprendimo būdų.

„Bakalauro studijose teorija yra postulatas. Tai yra teiginys, kurio negalima ginčyti. Magistrantūros studijose jau argumentuojant galima tam tikras teorijas paneigti arba koreguoti. Tai leidžia tam tikrais argumentais remiantis ir mokslinę diskusiją vystyti, ir vertinti problemą giliau bei ieškoti sprendinių“, – pasakoja D. Cibulskienė, kurios įsitikinimu, magistro studijas turėtų rinktis kiekvienas žmogus, siekiantis karjeros ir norintis būti savo srities profesionalu.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad Šiaulių universitete šių metų priėmime yra siūloma 17 įvairių studijų programų magistrantūros studijų pakopoje, taigi bet kurios srities specialistas tikrai gali rinktis, kur gilinti savo žinias. Ekonomikos profesorė išskiria du šių programų aspektus. „Pirma, orientuojamės į aukšto lygio kokybę. Visos Šiaulių universiteto siūlomos magistrantūros studijų programos yra akredituotos maksimaliam laikotarpiui. Tai reiškia, kad užsienio ekspertai, atvykę ir įvertinę programas ir studijų bazę, viską įvertino aukštais ir aukščiausiais balais. Kitas aspektas – studijų programų paklausa. Siūlome tik tas studijų programas, kurios turi paklausą, nes Šiaurės Lietuvos regione stengiamės atliepti būtent regiono poreikius, darbdavių, su kuriais nuolat bendradarbiaujame, lūkesčius“, – pažymi D. Cibulskienė. „Net neabejojame, kad baigę studijas mūsų absolventai turės, kai kurie jau ir turi, geras darbo vietas, o įgiję magistro išsilavinimą, bus stipri kūrybinė bet kurios įmonės komandos dalis.“

Priėmimo klausimais konsultuoja Šiaulių universiteto Priėmimo komisija: tel. (8 41) 595 755, el. p. studijuok@su.lt

 

 

Grįžti