Bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus įpusėja

sut5

sut5

Bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus, kolegijas ir profesinio mokymo įstaigas įpusėja. Rugpjūčio 1 d. prasideda antrasis bendrojo priėmimo etapas ir tęsis iki rugpjūčio 3 d. 12 val. Likusių laisvų vietų paskelbimas ir papildomo priėmimo etapas vyks mėnesio viduryje – rugpjūčio 12–15 dienomis. Studijų sutartis su Šiaulių universitete pasirašančius jaunuolius kviečiame atvykti į Šiaulių universiteto Priėmimo komisiją adresu Vytauto g. 84 (Šiaulių universiteto Biblioteka), 410 kab.

Antrajame etape bus galima teikti naujus prašymus

Kitaip nei ankstesniais metais, abiturientai, nedalyvavę pirmajame etape, neturės laukti papildomo priėmimo, kad galėtų registruoti savo prašymą. Tą stojantysis galės padaryti antrajame etape. Kvietimų studijuoti, po šio etapo, stojantieji sulauks rugpjūčio 6 d., o rugpjūčio 7–8 dienomis galės sudaryti studijų sutartis atitinkamose aukštosiose mokyklose bei profesinio mokymo įstaigose.

Stojantieji, besidomintys tobulėjimo galimybėmis Šiaulių universitete, antrojo ir papildomo priėmimo etapuose studijas rinksis iš šių studijų programų sąrašo: Anglų filologijaMuzikos pedagogikaPradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymasSpecialioji pedagogika ir logopedijaEkonomikaProgramų sistemosSocialinis darbas ir socialinė reabilitacija.

Atkreipiame dėmesį, kad ugdymo mokslų srities studijose (Muzikos pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas, Specialioji pedagogika ir logopedija) yra galimybių pretenduoti ne tik į valstybės nefinansuojamas vietas, bet ir į valstybės finansuojamą studijų vietą.

 

Papildomas priėmimas – galimybė pretenduoti į likusias laisvas vietas

Pasibaigus antrajam priėmimo etapui pretendentai į likusias laisvas vietas galės registruoti savo prašymus nuo rugpjūčio 12 d. iki rugpjūčio 15 d. ir dalyvauti papildomame priėmime. Jo metu nedalyvavusiems pagrindinėje motyvacijos vertinimo sesijoje suteikiama galimybė motyvacijos vertinimą praeiti rugpjūčio 14 dieną. Į studijų programas, į kurias stojamieji egzaminai per papildomą priėmimą neorganizuojami, gali pretenduoti asmenys, išlaikę stojamuosius egzaminus pagrindinio priėmimo metu. Kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 20 d. iki 12 valandos. Studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 21–22 d.

Tai, ką svarbu žinoti atvykstant pasirašyti studijų sutarties

  • Sutarčių pasirašyti atvykstantys studentai su savimi turi turėti brandos atestatą ir jo priedėlį, asmens dokumentą bei dokumentinę nuotrauką (35 x 45 mm).
  • Norėdamas sudaryti studijų sutartį, pakvietimą gavęs stojantysis pirmiausia turi sumokėti 45 eurų dydžio registracijos mokestį. Registracijos mokestis mokamas tik gavus kvietimą studijuoti. Sumokėtas registracijos mokestis yra negrąžinamas. Šį mokestį sumokėti galima banko pavedimu, grynaisiais pinigais banke ar ŠU Priėmimo komisijoje banko kortele.

Sąskaitos, į kurią reikia pervesti šią įmoką, rekvizitai:

gavėjas – Šiaulių universitetas,

gavėjo bankas – AB Šiaulių bankas,

sąskaitos Nr. LT767180000000141119,

banko kodas 71800,

įmokos pavadinimas – registracijos mokestis (I pakopos studijų įmoka) – ŠU,

įmokos kodas – 2567,

mokėtojo kodas – asmens kodas.

Visi būsimieji Šiaulių universiteto studentai turi galimybę pretenduoti į vietą bendrabutyje. Pageidavimus dėl bendrabučio skyrimo stojantieji teikia studijų sutarčių pasirašymo metu.

Neturite galimybės atvykti pasirašyti sutarties?

Jei stojantysis, dėl svarbių priežasčių, neturi galimybės dalyvauti studijų sutarties pasirašyme, tai vietoje jo gali padaryti kitas asmuo. Tokiu atveju reikalingas notaro patvirtintas įgaliojimas arba įgaliojimas gali būti sudarytas elektroniniu būdu per www.igaliojimai.lt. Atvykus į priėmimo komisiją būtina pateikti pakviestojo studijuoti asmens dokumento originalą arba notaro patvirtintą jo kopiją.

Priėmimas į kitas studijų pakopas

Priėmimą į sutrumpintas, magistrantūros, tęstines ir perkvalifikavimo studijas vykdo pats Šiaulių universitetas – besidomintieji tokiomis studijomis teikti prašymus studijuoti gali iki pat rugsėjo mėnesio (rugpjūčio 16 d., jeigu renkamasi studijuoti tęstines ir perkvalifikavimo studijų programas); dėl bet kokių kylančių klausimų galima kreiptis į universiteto Priėmimo komisiją (darbo dienomis, darbo valandomis, tel. 8 41 595 755, el. studijuok@su.lt, taip pat bet kuriuo metu rašyti į Šiaulių universiteto Facebook paskyrą ar informacijos apie priėmimui paskelbtas studijų programas ieškoti interneto svetainėje www.su.lt, skiltyje Stojantiesiems). Besidomintys tęstinėmis ir perkvalifikavimo studijomis kviečiami konsultuotis el. p.priemimas@tsi.su.lt, tel. 8 41 595 856 arba 8 41 595 850.

 

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.