„Verslo savaitės“ renginiai – ir studentams, ir dėstytojams

Veidotyra 2019 11 05 12

Veidotyra 2019 11 05 12

Kasmet antrą lapkričio penktadienį Lietuvoje švenčiama profesinė verslo atstovų šventė – Verslo diena. Jau tradicija tapo ir šiai dienai paminėti skirta Verslo savaitė Šiaulių universitete. Jos metu vyksta paskaitos su kviestiniais lektoriais, lankomos verslo įmonės, siekiant supažindinti studentus su galimybėmis kurti verslą, juos motyvuoti realizuoti savo idėjas.

Veidotyra 2019 11 05 1

Veidotyra 2019 11 05 1

Šiais metais Verslo savaitė Šiaulių universitete prasidėjo seminaru „Tavo veidas – tavo CV“, kuriame Verslo ir viešojo administravimo bei ekonomikos specialybių studentai susipažino su metodika, kuri po studijų leis efektyviai išsirinkti sau tinkamus darbuotojus. Veidoskaitos verslui treneris Nerijus Rupšys papasakojo ir parodė praktiškai, kaip veidoskaita gali būti naudingai pritaikyta versle. Seminaro metu buvo surengta impovizuota personalo atranka, kurioje dalyvavę studentai pagal konkrečius veido bruožus ir jų kombinacijas buvo priskirti vienai ar kitai darbo pozicijai.

20191107 142214

20191107 142214

Lapkričio 7 d. studentai ir dėstytojai lankėsi vienoje didžiausių Šiaulių regiono pramonės įmonių UAB „Baltik vairas“. Verslo administravimo ir ekonomikos studijų programų studentai logistikos ir visuotinės vadybos kokybės dalykų paskaitų metu įgytas žinias įtvirtinti galėjo stebėdami UAB „Baltik vairas“ vykdomus veiklos procesus: atsargų ir pagamintos produkcijos sandėliavimą, surinkimo procesą, žaliavų judėjimą, brokuotų gaminių testavimą, „Lean“ sistemos pritaikymą gamybos procese, įdiegtas 5S, KAIZEN praktikas. Pasak Darbų saugos ir sveikatos gerovės užtikrinimo skyriaus vadovės Reginos Čėsnienės, įmonėje „Lean“ sistema padėjo susitvarkyti darbo vietas, chaotiškai laikyti darbo įrankiai buvo išdėstyti pagal ergonomišką sistemą, visos gamybos linijos buvo skaitmenizuotos, jose įrengti skaitmeniniai ekranai, kuriuose naujiems darbuotojams rodomi skirtingų modelių dviračių surinkimo vaizdo mokymai, o jau patyrusiems specialistams primenama, kaip tai atlikti efektyviausiu būdu. Šis sprendimas net penktadaliu padidino naujų darbuotojų našumą.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko ir Aidos Jankauskienės nuotr.