Dr. A. Norkus:  „Pernelyg didelis rūpinimasis savo kūnu nebūtinai reiškia pakankamą dėmesį sveikatai“ 

Norkus

Norkus

Lapkričio 22 d. baigiasi Šiaulių universiteto alumnų asociacijos viešų paskaitų ciklas „Tobulėjimo ir atradimų savaitė“. Ketvirtą kartą surengto penkias dienas trukusio ciklo programoje buvo net devynios paskaitos pačiomis įvairiomis temomis, reikšmingomis kiekvieno žmogaus tobulėjimui. Didelio auditorijos susidomėjimo sulaukė klubo „BaltRex-Šiauliai“ ir Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinės fizinio rengimo trenerio dr. Andriaus Norkaus paskaita „Iššūkiai sveikatai gyvenant kūno kulto epochoje“.

Dr. A. Norkus savo pranešime bandė pagrįsti nuomonę, jog rūpinimasis savo kūnu nebūtinai reiškia pakankamą dėmesį sveikatai. „Žmogaus kūnas sukonstruotas judėjimui. Šiuolaikinis žmogus, dažnai veikiamas žiniasklaidos standartų, nebūtinai nori daug dėmesio skirti judėjimui, tačiau siekia turėti tobulą kūną. Be abejones, fizinis aktyvumas lemia ir žmogaus nuotaiką, savijautą ir leidžia pajusti gyvenimo pilnatvę“, – sako dr. A. Norkus.

Pasak fizinio rengimo trenerio, kartais žalos padaro ir liguista manija gyventi sveikiau. Anot A. Norkaus, priklausomybė nuo sporto, nuo tam tikrų mitybos įpročių taip pat nėra gerai. Akivaizdu, jog priklausomybę nuo sporto, kai neskiriama dėmesio poilsiui, lydi persitreniravimas, kelias dienas trunkantis raumenų skausmas ir pan. Koncerntruojantis vien tik į kūną, į fizinę sveikatą, dažnai pamirštama emocinė, psichinė ar socialinė sveikata.

Visą pakalbį šia tema su dr. Andriumi Norkumi galite pasižūrėti Sonatos Tenytės ir Tomo Andrijausko reportaže Youtube https://www.youtube.com/watch?v=KeOVjbsxrQQ

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.