Susipažinkime: Šiaulių universiteto „Metų menininkas“ – Arijus Ivaškevičius

nom vak 2019 12 12 6

nom vak 2019 12 12 6

2019 metų Šiaulių universiteto „Metų menininku“ buvo pripažintas Edukologijos instituto muzikos pedagogikos studijų programos lektorius Arijus Ivaškevičius.

„Aš „Metų menininko“ titulo pernelyg nesureikšminu. Aišku, miela ir malonu, kad man paskirtas šis apdovanojimas, tačiau man svarbiau tai, kaip viskas klostysis šiais metais. Vykdant aukštojo mokslo reformą mūsų menininkų ir pedagogų gretos mažėja ir ateityje gali taip nutikti, kad nebebus kam skirti panašias nominacijas“, – sako 2019 m. „Metų menininku“ tituluojamas Arijus.

Arijus sako, kad muziko kelią ir gabumus parėmęs iš savo tėvo Teisučio Saldausko, tituluojamo vienu iš Lietuvos profesionaliosios estrados pradininku, įkūrusio ir vadovavusio tokiems gerai žinomiems ansambliams kaip „Vilniaus aidai“, „Nemuno žiburiai“. Anksti netekęs mamos Arijus išvyko mokytis į M. K. Čiurlionio meno mokyklą. Vėliau baigė chorinio dirigavimo studijas tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

„Džiaugiuosi, kad kažkada Šiaulių gatvėje sutikta buvusio Muzikos pedagogikos katedros vedėja prof. Diana Strakšienė pasiūlė ateiti dirbti į Šiaulių universitetą. Čia man iš tiesų yra labai gera, nes myliu savo darbą, myliu muzikos studijų programos studentus, su kuriais tenka dirbti, kuriems tenka perduoti savo žinias. Čia kartu dirba puikūs kolegos dėstytojai, turintys didelę pedagoginio darbo patirtį. Kaip menininkui, man garbė dirbti šalia tokių nuostabių kolegų, kaip kompozitorius Gediminas Dapkevičius ar pedagogė ir daugelio dainų autorė Laura Remeikienė. Galiu drąsiai teigti, kad čia esu laimingas“, – sako A. Ivaškevičius.

2019-ieji Arijui buvo išties puikūs. Už savo meninę ir muzikinių renginių organizacinę veiklą jis pelnė net keletą muzikinių apdovanojimų. Vienas iš jų – už labai sėkmingą ir didelio populiarumo sulaukusį projektą „Raudoni muzikiniai vakarai“.

Arijus yra Šiaulių universiteto vokalistų konkurso „Superbalsas“, tapusio itin populiariu tarp studentų, iniciatorius ir organizatorius. Jo pastangomis universiteto rūmų P. Višinskio gatvėje šeštajame aukšte buvo įgyvendinta idėja vieną auditoriją paversti mažąja koncertų sale. Menininko svajonė, kad universitetas įsirengtų tikrą koncertų salę, turinčią puikią akustiką, naujas technologijas ir gerą fortepijoną.

„Sau šiais metais palinkėčiau sveikatos ir sėkmės įgyvendinant naujus sumanymus. Studentams noriu palinkėti motyvacijos studijuoti ir pasiimti tai, ką duoda dėstytojai. Universiteto bendruomenei linkiu būti vieningesnei, nesusiskaldžiusiai, rasti lako pasidžiaugti kolegos sėkme, rasti laiko drauge spręsti iškylančias problemas ir, žinoma, daugiau šypsenų“, – linki universiteto „Metų menininkas“ A. Ivaškevičius.

nom vak 2019 12 12 5
nom vak 2019 12 12 5
nom vak 2019 12 12 30
nom vak 2019 12 12 30

Pokalbis su 2019 m. Šiaulių universiteto „Metų menininku“ A. Ivaškevičiumi Zenono Ripinskio ir Tomo Andrijausko vaizdo reportaže https://www.youtube.com/watch?v=9pfMvUmJAbQ

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti