Pradėjusios pasirengimą naujam sezonui „Gintros-Universiteto“ žaidėjos iškovojo pirmąjį titulą

Gintra universitetas 2020

Gintra universitetas 2020

Praėjusį savaitgalį Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda iškovojo pirmąjį 2020-ųjų metų trofėjų. Reprezentacinis Šiaulių miesto moterų futbolo klubas įveikęs visas varžoves užsidėjo Žiemos turnyro karūną.

Paskutinėse turnyro rungtynėse Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės Kauno manieže be didesnių sunkumų 6:0 (5:0) nugalėjo Vilniaus „MFA Žalgirio“ futbolininkes, kurios pasidabino bronzos medaliais.

Įvarčiai: „Gintra-Universitetas“: G. Toropovaitė – 3, R. Jonušaitė – 2, J. Ayers (iš 11 m. baudinio) – 1.

Pasibaigus turnyrui buvo paskelbtos ir geriausios visų pozicijų žaidėjos. Dvi iš keturių nominacijų atiteko „Gintros-Universiteto“ komandos narėms.

Geriausia vartininke buvo pripažinta perspektyvioji šiauliečių vartų sargė Meda Šeškutė, o geriausios puolėjos prizas buvo įteiktas serbei Jelenai Čubrilo.

Pirmą titulą su komanda šiais metais iškovojęs vyriausiasis ekipos treneris R. Viktoravičius pasidžiaugė geru auklėtinių startu mače su vilnietėmis, tačiau tuo pačiu pažymėjo, kad geresnio žaidimo pritrūko antroje susitikimo dalyje.

„Rungtynes pradėjome gerai, jautėsi intensyvumas agresyvumas, todėl pasiekėme greitus įvarčius. Toks ir buvo pirminis tikslas, tačiau rezultatyvus pirmas kėlinys galima sakyti mus kiek užmigdė. Antroje pusėje pasigedau ne tik aštrumo, bet ir komandinių sprendimų. Pradėjome žaisti bandydami viską išspręsti individualiomis pastangomis. Tai lėmė, kad sužaidėme vieną prastesnių kėlinių šiame turnyre, kuris parodė, kad žaidžiant po vieną bendro norimo rezultato nepasieksime”, – įspėjo treneris.

Šiaulių „Gintros-Universiteto” komanda savaitgalį šventė pergalę Lietuvos moterų Žiemos turnyre, tačiau ilgai džiaugsmingomis nuotaikomis nepagyveno.

Jau pirmadienį anksti ryte Lietuvos čempionės išvyko į Gardiną (Baltarusija), kur vyksta draugiškas keturių komandų turnyras, tačiau kelionė nebuvo tokia sklandi, kokios buvo galima tikėtis. Komandai teko ilgai pratūnoti autobuse prie Baltarusijos sienos kontrolės posto, o toks užgaišimas kainavo tai, kad šiaulietės privalėjo į aikštę žengti praktiškai tiesiai iš autobuso.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės po varginančios kelionės aikštėje atrodė labai blankiai ir grėsmingoms varžovėms – Minsko „Dinamo“, kurios ateinantį sezoną rimtai kėsinasi į Baltarusijos čempionių titulą nusileido rezultatu 0:6 (0:3).

Toks skaudus pralaimėjimas jau pirmose turnyro rungtynėse gerokai apkartino nuotaiką, tačiau vyriausiasis komandos treneris R. Viktoravičius neskubėjo peikti auklėtinių, bet pripažino, kad šios rungtynės iš tiesų atskleidė nemažai probleminių vietų ekipoje. „Taip, kelionė buvo sunki, varginanti, futbolininkės vos išlipusios iš autobuso buvo priverstos eiti į aikštę, nes dėl užgaišto laiko prie Baltarusijos sienos vėlavome atvykti, tačiau pralaimėjimas tokiu skirtumu yra priverčiantis susimąstyti. Privalome pripažinti, kad vis dar esame tik atskirų žaidėjų junginys. Mums trūksta savitarpio supratimo, išsiskiriančių lyderių savybių, individualaus fizinio pasiruošimo ir meistriškumo. Tokios rungtynės parodo kur kas daugiau nei tas, kurias laimime triuškinančiais skirtumais. Būtent todėl dabar yra pats laikas pasitikrinti jėgas su rimtomis komandomis, o šis Minsko klubas, kuriame rungtyniauja net dešimt Baltarusijos rinktinės žaidėjų ir pajėgios legionierės, parodė, kad mes dar turime labai daug apie ką pamąstyti ir kur pasitempti”, – atvirai kalbėjo treneris.

Kontrolinėse rungtynėse Gardine šiaulietės dar pasitikrins jėgas su vietos „Neman“ klubu ir internacionaline laisvų agenčių „AfricaSport“ komanda.

Parengta pagal fkgintra.lt inf.
B. Štampachovos / LFF.lt nuotr.
Grįžti