„Verta rinktis“ – pokalbis su Akmenės rajono savivaldybės meru Vitalijumi Mitrofanovu

Nuo 2020 m. vasario 6 d. Šiaulių universiteto socialiniuose tinkluose ir kitose aukštosios mokyklos informacinėse platformose pristatomas naujas medijų ir karjeros orientavimo projektas „Verta rinktis“, skirtas gimnazistams ir visiems, kurie ieško paklausių specialybių ir nišų savirealizacijai, ateities kūrimui sparčiai tobulėjančiuose Šiauliuose.

Jau publikavome interviu su Šiaulių apskrities VMI vadove Aukse Tutkute, UAB „ATC Baltic“ direktoriumi Aurelijumi Šerlinsku, AB „Telia“ Stambių klientų skyriaus vadovu Vyčiu Lembučiu, o šį kartą siūlome pokalbį su Akmenės rajono savivaldybės meru Vitalijumi Mitrofanovu.

Verta rinktis AKMENĖ

Verta rinktis AKMENĖ

Pasak V. Mitrofanovo, Akmenės rajono savivaldybės ryšys su Šiaulių universitetu yra didelis. V. Mitrofanovas: „Žinome, kad tai yra pedagogikos specialistų rengimo kalvė. Beveik visi mūsų rajono mokytojai yra baigę studijas Šiauliuose. Jeigu aš daryčiau aukštojo mokslo reformą, tai Lietuvoje palikčiau tik tris universitetus – Vilniaus, Kauno ir Šiaurės Lietuvos universitetą, į kurį sujungčiau Klaipėdos ir Šiaulių universitetus. Manau, kad šitie universitetai būtų pajėgūs patenkinti Šiaurės Lietuvos specialistų poreikį“.

Akmenės rajono meras abiturientams, ketinantiems rinktis profesiją linki iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, dalyvauti atvirų dienų renginiuose, pasidomėti, kokios siūlomos studijų programos, kokios galimybės universitete studentų neakademinei veiklai ir kt. „Atrasti save reikia anksčiau, o ne studijų metu, todėl kviečiame mūsų rajono studentus atvykti ir susitikti su abiturientais, papasakoti apie savo studijas, laisvalaikio galimybes ir savo studentišką gyvenimą“, – sako Akmenės rajono meras V. Mitrofanovas.

Pasak V. Mitrofanovo, savivaldybei trūksta kūrybingų ir strategiškai mąstančių specialistų. „Mano požiūriu, kiekvienas specialistas turi sugebėti generuoti idėjas, turėti savo minčių, o ne tik sugebėti vykdyti įstatymus. Rajone trūksta statybos inžinierių, verslo vadybos, ekonomikos specialistų, buhalterių. Taip pat trūksta ir tų profesijų specialistų, apie kuriuos visada kalbame – gydytojų, autobusų vairuotojų. Nebijau būti nepopuliarus, tačiau manau, kad tie žmonės, kurie studijuoja už valstybės pinigus, kaip tai yra JAV, Vokietijoje ir kitose Europos šalyse, turi turėti pareigą, o ne prievolę 2–3 metus atidirbti viešajame sektoriuje“, – teigia Akmenės rajono meras.

Visas reportažas youtube: https://www.youtube.com/watch?v=M-jQX78Y6ys

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.

 

Grįžti