Universiteto sportininkų trofėjai – specialioje ekspozicijoje bibliotekoje

Ilgą laikę keliavę iš vienos vietos į kitą Šiaulių universiteto studentų iškovoti sporto trofėjai nuo šiol turės savo nuolatinę vietą. Šią savaitę Universiteto bibliotekos trečiajame aukšte buvo atidaryta speciali sporto trofėjų ekspozicija.

ekspoz1
ekspoz1
ekspoz2
ekspoz2

Joje eksponuojami patys garbingiausi Universiteto sportininkų iškovoti trofėjai svarbiausiose šalies ir tarptautinėse futbolo, krepšinio, tinklinio ir kitų sporto šakų varžybose – Lietuvos studentų čempionatuose, SELL žaidynėse, Lietuvos čempionatuose, tarptautiniuose turnyruose ir kt. Ekspozicijoje yra ir Rektoriaus taurė, dėl kurios Universiteto tarpfakultetinėse varžybose grumdavosi krepšininkai.

ekspoz5

ekspoz5

Iki šiol eksponatai buvo išsibarstę po įvairius Universiteto padalinius. Vieni jų buvo eksponuojami Universiteto istorijos muziejaus ekspozicijoje buvusiuose centriniuose Universiteto rūmuose, kiti – Edukologijos instituto sporto kabinete, buvusiuose dekanatuose ir katedrose ir kt.

Vienas iš idėjos įrengti nuolatinę Universiteto sporto trofėjų ekspoziciją sumanytojų Edukologijos instituto sporto specialistas Rytis Alūzas džiaugiasi, kad Universiteto biblioteka ir rektorius pritarė šiam sumanymui. Pasak R. Alūzo, ekspoziciją galima bus plėsti ir pildyti naujais mūsų sportininkų iškovotais eksponatais. „Kiekvienas eksponatas turi savo istoriją. Visus apdovanojimus mūsų aukštosios mokyklose sportininkai iškovojo didžiulių pastangų, išlieto prakaito treniruotėse ir varžybose dėka. Žinoma, prie to daug prisidėjo ir jų treneriai“, – pažymėjo R. Alūzas.

ekspoz13

ekspoz13

Sporto trofėjų ekspozicijos atidarymo metu kalbėjęs laikinai Universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. Darius Šiaučiūnas padėkojo šios idėjos sumanytojui R. Alūzui ir bibliotekos kolektyvui už gražią iniciatyvą.

ekspoz14

ekspoz14

Rektorius taip pat pasveikino neseniai Europos imtynių čempionate sidabro medalį iškovojusią Danutę Domikaitytę įteikdamas jai Padėką už aukštus sportinius rezultatus kovojant dėl teisės atstovauti Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse bei Universiteto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje. Sportininkė parodė Romoje iškovotą medalį ir patikino dėsianti visas pastangas siekdama užsibrėžto tikslo dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.

ekspoz20

ekspoz20

Šiaulių universiteto bibliotekos direktorė Aušra Mingailienė sakė, jog rengiant sporto ekspoziciją naudingų patarimų davė Šiaulių universiteto profesorius dizaineris Giedrius Šiukščius. Direktorės teigimu, ne visi sporto trofėjai pateko į ekspoziciją, dalis jų yra fiziškai pažeisti, todėl eksponuoti jų nebuvo galima, o seniausias eksponatas – taurė, iškovota mūsų sportininkų daugiakovės varžybose.

ekspoz6

ekspoz6

Ekspozicijos atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Šiaulių „Gintros-Universiteto“ merginų futbolo komandos treneris Rimantas Viktoravičius parodė patį naujausią eksponatą – šių metų vasario mėnesį Kaune vykusio tarptautinio futbolo turnyro nugalėtojų taurę, skirtą mūsų komandai.

Šiaulių universiteto bibliotekoje atidarytą sportinių trofėjų ekspoziciją pasibaigus šalyje dėl viruso paskelbtam karantinui galės apžiūrėti visi norintys.

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotr.
Grįžti