„Verta rinktis“ – pokalbis su UAB „Baltik vairas“ generaliniu direktoriumi Žilvinu Dubosu

Verta rinktis Baltik Vairas2

Verta rinktis Baltik Vairas2

Nuo 2020 m. vasario 6 d. Šiaulių universiteto socialiniuose tinkluose ir kitose aukštosios mokyklos informacinėse platformose pristatomas naujas medijų ir karjeros orientavimo projektas „Verta rinktis“, skirtas gimnazistams ir visiems, kurie ieško paklausių specialybių ir nišų savirealizacijai, ateities kūrimui sparčiai tobulėjančiuose Šiauliuose.

Siūlome pokalbį su UAB „Baltik vairas“ generaliniu direktoriumi Žilvinu Dubosu.

UAB „Baltik vairas“ generalinis direktorius Žilvinas Dubosas yra Šiaulių universiteto absolventas, padaręs įspūdingą profesinę karjerą ir šiuo metu vadovaujantis vienai iš seniausių Šiaulių miesto įmonių, turinčių per 500 darbuotojų.

Pasak Ž. Duboso, kiekvienas abiturientas, galvojantis apie savo profesinę karjerą, studijuoti turi pasirinkti tai, kas patinka, nes profesija dažniausiai lydi visą gyvenimą. Jo nuomone, mokytis reikės ir baigus studijas. „Būtina suprasti tai, kad mokslai nesibaigs baigus universitetą. Šiais laikais reikia mokytis visą gyvenimą. Nereikia tikėtis, kad kokia nors mokymo įstaiga parengs darbuotoją konkrečiai darbo vietai. Universitetas suteikia tik tam tikrų žinių, o trūkstamų kompetencijų darbuotojai dažniausiai įgyja pradėję savo darbinę veiklą konkrečioje įmonėje“, – sako „Baltik vairas“ generalinis direktorius Ž. Dubosas.

Su Šiaulių universitetu įmonė „Baltik vairas“ draugauja jau daug metų. Joje dirba daug šio universiteto absolventų, taip pat ir nemažai studentų, kurie dažnai savo baigiamuosius darbus rašo iš įmonės tematikos. Ilgą laiką Šiaulių universitete veikė sertifikuota UAB „Baltik vairas“ laboratorija, kurioje buvo atliekami specialūs dviračių kokybiniai testai.

Į klausimą, kas svarbiausia renkantis studijas, Ž. Dubosas atsakė: „Reikia rinktis tai, kas patinka, o ne tai, ką liepia tėvai. Žinoma, būtina pasidomėti, kas vyksta pasaulyje, kokios specialybės turi ateitį sparčiai besikeičiančiame pasaulyje“.

Visas reportažas youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Dw8bOnYkyy0

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
 
Grįžti